Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

BOBA JAZZ BAND

21 Kwi 21:30:23:30

25PLN - 30PLN

Jan Boba – piano
Władysław Grochot – trąbka
Przemysław Walczak – klarnet, sax
Janusz Nowak – puzon
Jan Nowak – kontrabas
Marek Rosner – gitara, banjo
Aleksander Nowak – perkusja

*bilety: 25/30 pln

10.07 BOBA JAZZ

Boba Jazz Band to jeden z najlepszych polskich i czołowych w Europie zespołów wykonujących swingujący jazz tradycyjny w najczystszej postaci!

Liderem zespołu jest pianista Jan Boba, którego sukcesy artystyczne sięgają lat 60-tych, był między innymi wieloletnim liderem Jazz Band Ball Orchestra. W 1986 roku Boba otrzymał dyplom z rąk prezydenta Regana za krzewienie kultury Amerykańskiej. W 1990 roku założył zespół, w którego skład wchodzą dwa pokolenia muzyków. Zespół ten zaczął firmować swoim nazwiskiem i tak powstał Boba Jazz Band. W obecnym składzie braliśmy udział w najważniejszych festiwalach światowych, grając razem z najważniejszymi przedstawicielami jazzu europejskiego i amerykańskiego, w tym z Glenn Miller Orchestra.

2008 rok przynosi kolejne uhonorowanie Jana Boby , bardzo prestiżową nagrodą Miasta Krakowa w dziedzinie kultury. Rok później maj 2009 ,bierzemy udział największym festiwalu w Dreźnie ,grając dla 500 tysięcznej publiczności /oficjalne dane w prasie drezdeńskiej/….. Przy całej dbałości o wierność stylistyczną, przekazywanego słuchaczom jazzu, nie unikamy jednocześnie grania muzyki rozrywkowej, także w aranżacjach klasycznych, czerpiąc materiały z muzyki filmowej, piosenek przedwojennych kabaretów, czy też tańców latynoamerykańskich. Stwarzamy tym samym możliwość traktowania owej muzyki jako użytkowej, bo taką był stary jazz w latach 20 tych. Krakowski Boba Jazz Band do tej pory nagrał 9 płyt CD oraz oprawę muzyczną do Baśni o Królewnie Śnieżce dla 1 programu Polskiego Radia. Jednakże nam muzykom, mimo licznych wydań płytowych , czy nagrań telewizyjnych , milej jest patrzeć, na rozbawioną publiczność, którą przenosimy dzieki stylowi muzycznemu w nieco inny klimat i świat. Tą radością słuchacze dzielą się z nami,a tego z kolei nie zastąpi żadne studio na świecie.

http://www.boba-jazz-band.pl/

Szczegóły

Data:
21 Kwi
Czas:
21:30:23:30
Koszt:
25PLN - 30PLN