Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek10 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 10 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

CUKIER PUDER

24 Mar 21:30

PLN15 - PLN20

Paulina Szojer – wokal
Miłosz Bazarnik – klawisze
Daniel Wiśniewski – gitara
Szymon Bisaga – perkusja
Krzysztof Kuźnik – bas
Dominika Wiśniewska – chórki

bilety: 15/20 pln

cukpud

Cukier Puder wysypał się na świat jesienią 2015 roku. Daniel Wiśniewski – lider akcji cukrowej, po miesiącach poszukiwań wspólników dźwięku, dzięki sile internetu odnalazł Paulinę Kulka Szojer. Jesienne spotkanie duetu zakończyło się spontanicznym nagraniem „na telefon” kilku gitarowych szkiców utworów Daniela wraz z kreatywnym wokalem oraz tekstami Pauli. Chwilę potem do cukiernicy dosypali się Miłosz Bazarnik (piano), Marek Wrona (bas), Szymon Bisaga (drums), którzy wraz z gitarą i kompozycjami Daniela Wiśni Wiśniewskiego i wokalem oraz tekstami Pauliny Kulki Szojer postanowili zrobić jakiś wspólny muzyczny deser ( z wisienką na torcie:) . Tarnowskie Góry to nasze wspólne miejsce, w którym wszystko się zaczęło i w którym odbywają się próby. Jednak każdy z cukrowników jest z innego miasta, innej rzeczywistości i innej grupy wiekowej, ale cukier łączy ludzi. Próby obfitują w muffinki, ciastka, ciasteczka, cukierki, torciki i pożerane przez Paulinę daktyle.

W słodkich więc, acz niepewnych oparach poznawania się, przyczajenia i wyczuwania, powstało 5 pierwszych utworów „Sweet heaven”, „Ball”, „W sierpniu przed lustrem”, „Empty full” i „Son”. Po kilku tygodniach kolejne utwory były potwierdzeniem, że się klei muzycznie i energetycznie zmierzamy w tym samym kierunku.
W czerwcu 2016 Skończyliśmy nagrywanie demówki 5 utworów, których styl jest po prostu…nasz. Każdy utwór to nasze dźwięki zawieszone w pudrowym pyle, trochę niedopowiedziane, połamane w rytmie, nieco zaskakujące, trochę lewitujące w powietrzu, o smaku jednak tak nasyconym, że ma swój przyprawiony charakter. Mózg oddycha, nósia chodzi:)

SKŁAD:

Paulina, Pola, Kulka – jest to część przestrzeni choć ograniczona sferą inspiruje się wszystkim w okół, by śpiewać, pisać, tańczyć. Przetoczyła się w swoim życiu przez wiele scen, festiwali, przez taneczną Wyższą Szkołę Umiejętności w Kielcach po Studia Podyplomowe na AHE w Wodzisławiu Sląskim kończąc pedagogikę. Śpiewa od kiedy pierwszy raz w życiu wydała z siebie pierwsze „la,la,la” i tańczy od kiedy pierwszy raz stanęła na nogi. Poza artystycznymi ścieżkami kocha być mamoholiczką swoich dwóch synów Bruna i Gniewka, uwielbia snowboard, książki, jest holistycznym „naturzakiem”.

Daniel Wiśnia Wiśniewski. Zjadacz ciastek w ilościach hurtowych, który z obawy o spadek poziomu cukru stworzył własny…CUKIER PUDER. Po miesiącach brzdąkania na gitarze w zaciszu domowym, podał swoje dźwięki do sieci, a w tą sieć z własnej woli wpadli ci, którzy teraz wraz z nim siedzą w cukiernicy:) Inicjator, lider i twórca projektu, kompozytor, skrzypek, gitarzysta. Miłośnik tego co niekomercyjne, prawdziwe, naturalne, krwiste, intuicyjne, biegacz i żeglarz z zamiłowania. Sernikomaniak. Wszechstronnie uzdolniony i uzdatniony. Nie można mieć pewności, że jest jakaś rzecz, której by się nie podjął. I do tego niepowtarzalnie pozytywny, pomocny i nie cierpiący bylejakości w życiu.

Miłosz Bazarnik – pianista, kompozytor, aranżer; student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Kompozycji i Aranżacji, absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie fortepianu p. Piotra Kalickiego, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Muzykologia (praca o Zbigniewie Namysłowskim). Laureat konkursów jazzowych z zespołem Voodoo Mob na 2. Young Best Jazz w Szczecinku, Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Jazzowych i Rozrywkowych w Lubaczowie oraz finalista Azoty Tarnów International Jazz Contest oraz Krokus Jazz Festival.
Inne informacje:
Oprócz nieustannej gry na klawiszach i treningów w przebiegach na fortepianie, gra i trenuje squasha. Ponieważ prawdopodobnie ma refleks i dobre odbicia, po treningach jest wyczerpany-wtedy lubi zrelaksować się przy starej dobrej whisky. Poczucie humoru i abstrakcji Miłosz ma we krwi i aż trudno uwierzyć, że to nie śląski chłopak, tylko jedyna kostka cukru wśród zespołu spoza Śląska. Ale synek się wpasował fest. I fest gryfnie gro .

Marek Wrona – gitara basowa.

Sam o sobie napisał: „Marek Wrona – muzykant i tyle”.
My od siebie dodamy, że jeśli „muzykant” oznacza istotę niezwykle uzdolnioną, o wielu talentach, kompleksowo wyposażoną w nietuzinkowe umiejętności, wszechstronnie wrażliwą i twórczą, multiinstrumentalną i multi wszystko potrafiącą, to zgadzamy się, żeby nazwać tego cukrowego ludka „muzykantem i tyle”.

Szymon Bisaga – drums

Niesamowicie uzdolniony młody perkusista . Najbardziej niepokorny w całej cukiernicy:) można rzec „złote dziecko bębniące”, które wyjątkowy jak na młody wiek feeling wyssało z mlekiem matki. Rodzice i rodzeństwo Szymona są aktywnymi muzykami, więc dom od zawsze przesiąka przeróżnymi dźwiękami. I też dlatego nasz Szymon jest przesiąknięty. Nasiąknięty. A my z niego odsączamy:) Otwarty na style muzyczne, kreatywny, szybkołapiący, zdolny do wszystkiego:)

https://www.facebook.com/cukierpudergra/

Szczegóły

Data:
24 Mar
Czas:
21:30
Koszt:
PLN15 - PLN20