Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

DANIEL VARGA QUARTET (HUN/PL)

10 Paź 21:30:23:30

25PLN - 30PLN
Dániel Varga (HUN) – sax
Piotr Lipowicz (PL) – gitara
Marcell Gyanyi (HUN) – kontrabas

Piotr Budniak (PL) – perkusja

*wstęp: 25/30 pln

Dániel Varga to węgierski saksofonista i kompozytor, który zasłynął ze swojej wirtuozowskiej gry w indie rockowym zespole Moped Loewen. Studiował u Julian Arguelles i Eda Partyki w Grazu. Na swoim koncie ma szereg nagród (Palace of Arts Jazz Showcase – nagroda specjalna, laureat Jazz Juniors 2015 w Krakowie, nagroda Újfalusy Gábor dla najlepszego muzyka węgierskiego 2018/2019, a także nagroda za kompozycję i aranżację Węgierskiej Federacji Jazzowej). Ostatnio został zaproszony do finału bardzo prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Saksofonowego im. Michaela Breckera na Red Sea Jazz Festival w Eilat w Izraelu, co śmiało pozwala sądzić, że już niebawem będzie o nim bardzo głośno w całej Europie.

Jego związek z Polską rozpoczął się w 2014 r. Od dwóch bardzo dobrych przyjaciół a zarazem muzyków: gitarzysty Piotra Lipowicza i perkusisty Piotra Budniaka. Grali trasy koncertowe po całym kraju prezentując własną muzykę i pomysły w różnych grupach oraz projektach (Animal House Project, Piotr Budniak Essential Group, Lipowicz – Budniak MAD Unit)

Po dwuletniej przerwie ponownie łączą się jako Dániel Varga Eastern European Quartet by przywrócić nostalgiczne wspomnienia i przynieść świeży, nowoczesny pomysł na jazz! 
Zespół wykonuje autorską muzykę lidera i łączy w sobie dwa kraje: Węgry i Polskę, niezliczoną ilość muzycznych inspiracji oraz cztery nietuzinkowe osobowości, które z powodzeniem szturmują europejską scenę.
https://www.youtube.com/watch?v=mmKmts7MVM8

https://danielvargamusic.tumblr.com/

Szczegóły

Data:
10 Paź
Czas:
21:30:23:30
Koszt:
25PLN - 30PLN