Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

FORSAL

22 Cze 21:30

15PLN - 20PLN

Jakub Konieczko  – wokal, harmonijka
Adrian Lewandowski – gitara
Dariusz Drążkiewicz – klawisze
Wojciech Pachuta – bas
Damian Smoliński – perkusja

*bilety: 15/20 pln

W repertuarze formacji można usłyszeć muzykę bluesową, blues-rockową i około bluesową. Oprócz standardów bluesowych zespół posiada także autorskie utwory w podobnej stylistyce. Forsal można było usłyszeć na wielu najważniejszych polskich festiwalach bluesowych m.in. w Krakowie, Olsztynie, Suwałkach, Siewierzu, Warszawie, Katowicach (Mała Scena Rawy Blues), Krakowie. W 2017 roku zespół ponownie wystąpił na Małej Scenie Rawy Blues oraz wygrał Konkurs Zespołów Bluesowych w ramach Imielin Blues Festival.

Najświeższym sukcesem jest znalezienie się w gronie trzech finalistów Blues Aperitiv w ramach Blues Alive w czeskim Šumperku. Już w tym roku Forsal będzie obecny na listopadowej edycji, a w roku 2019 zagra na Dużej Scenie tegoż największego festiwalu bluesowego tej części Europy.

Debiutancka płyta zespołu Forsal pt. „Idę” powstała w 2015 roku. Nagrania odbywały się w sesji „na żywo” i trwały 2 dni. Na płycie można znaleźć 10 utworów w tym 6 autorskich. Płyta utrzymana jest w klimacie bluesowym, jednak nie brakuje na niej ballad oraz utworów bardziej funkujących. Oprócz utworów własnych na płycie znalazły się takie standardy jak: „I’m ready”, „I got a woman” czy „My Babe”.

Premiera płyty miała miejsce 01.07.2017 roku w Jazz Clubie Five O’Clock w Częstochowie, podczas, której na scenie pojawił się gość specjalny – Krzysztof Niedźwiecki (Habakuk, Bakshish, Babylon Raus, Piotr Machalica). Na płycie można usłyszeć muzyków, którzy już nie są członkami zespołu. Są nimi Grzegorz Kowalczyk (gitara basowa) oraz Wojciech Królikowski (instrumenty klawiszowe). Pod koniec 2016 roku postanowili oni opuścić zespół. Zastąpili ich Wojciech Pachuta (gitara basowa) oraz Dariusz Drążkiewicz (instrumenty klawiszowe). Płytę promował singiel pt. „Idę”.

https://www.facebook.com/forsalmusic/

Szczegóły

Data:
22 Cze
Czas:
21:30
Koszt:
15PLN - 20PLN