Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

FUNK DE NITE FEAT. ANDY NINVALLE

11 Lis 21:30

25PLN - 30PLN

Wydarzenie Nawigacja

Ryszard Krawczuk – sax
Piotr Grząślewicz – gitara
Krzysztof Ropicki – bas
Artur Malik – perkusja
Andy Ninvalle (GY) – wokal, beatbox

bilety: 25/30 pln

FUNK DE NITE

22-04-funkde

Zespół założony w Krakowie we wrześniu 1993 roku , przez saksofonistę Ryszarda Krawczuka , absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Akademii Muzycznej w Katowicach.

Muzyka zespołu to fuzja jazzu ,funky ,rocka i hip-hopu. Rytmiczne kompozycje członków zespołu i gości,przeplatają się z lirycznymi balladami.Zespół łączy swą muzykę z efektownym show scenicznym.

FdeN ma za sobą udział w wielu festiwalach m.in: Liburnia Jazz Festival (HR), Leipziger Jazz Days (D), Leverkusener Jazz Days (D), Gorlitzer Jazz Days(D), Jazz na Starówce, Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz nad Odrą, Zaduszki Jazzowe, Silesia Jazz Festival, Festiwal Starzy i Młodzi, Letni Festiwal Jazzowy w „Piwnicy pod Baranami”, a także liczne koncerty klubowe w kraju i za granicą.

Z zespołem współpracowali wybitni muzycy m.in. J. Śmietana, M. Raduli, J. Skolias, B. Maseli, P. Żaczek, J. Królik, a także goście z zagranicy : B. Corbett, S. Logan, S. Laroo, W. Byrd, Ch. Titz, Stewlocks i inni.

ANDY NINVALLE aka MC STEWLOCKS – znakomity raper i tancerz z Gujany, mieszkając obecnie w Holandii. Jeden z najlepszych beatboxerów na świecie. Zdobył liczne nagrody muzyczne m.in.Prestigious Prize of Holland w kategorii Hip-Hop,Wanted R&B, Best Band Award. Na swoim koncie ma występy z super gwiazdą reggae – Shabba Ranks oraz ikonami rapu, grupą RUN DMC. Koncertuje po całym świecie z takimi wykonawcami jak Candy Dulfer, Josef Bowie, Michał Urbaniak, Saskia Laroo, Amstel Big Band i wiele innych. W Polsce wystąpił z zespołem SISTARS, nagrał ścieżkę dźwiękową do super produkcji filmowej TVN „Kochaj i Tańcz” oraz płytę z zespołem Afro Mental. Od kilku lat koncertuje z grupą FUNK DE NITE, z którą nagrał płytę „Funky Roads” oraz Big Bandem Małopolskim („Live at Młyn Jazz Festival”).

Szczegóły

Data:
11 Lis
Czas:
21:30
Koszt:
25PLN - 30PLN