Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek12 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 11 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

FUNK DE NITE FEAT. BRYAN CORBETT (UK) & MC STEWLOCKS (GY)

22 Kwi 21:30

PLN25 - PLN30

Ryszard Krawczuk – sax
Maciej Gruchacz – gitara
Piotr „Quentin” Wojciechowski – bas
Artur Malik – perkusja

Bryan Corbett (UK) – trąbka
MC Stewlocks (GY) – wokal, beatbox

bilety: 25/30 pln

FUNK DE NITE

22-04-funkde

Zespół założony w Krakowie we wrześniu 1993 roku , przez saksofonistę Ryszarda Krawczuka , absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Akademii Muzycznej w Katowicach.

Muzyka zespołu to fuzja jazzu ,funky ,rocka i hip-hopu. Rytmiczne kompozycje członków zespołu i gości,przeplatają się z lirycznymi balladami.Zespół łączy swą muzykę z efektownym show scenicznym.

FdeN ma za sobą udział w wielu festiwalach m.in: Liburnia Jazz Festival (HR), Leipziger Jazz Days (D), Leverkusener Jazz Days (D), Gorlitzer Jazz Days(D), Jazz na Starówce, Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz nad Odrą, Zaduszki Jazzowe, Silesia Jazz Festival, Festiwal Starzy i Młodzi, Letni Festiwal Jazzowy w „Piwnicy pod Baranami”, a także liczne koncerty klubowe w kraju i za granicą.

Z zespołem współpracowali wybitni muzycy m.in. J. Śmietana, M. Raduli, J. Skolias, B. Maseli, P. Żaczek, J. Królik, a także goście z zagranicy : B. Corbett, S. Logan, S. Laroo, W. Byrd, Ch. Titz, Stewlocks i inni.

BRYAN CORBETT – znakomity angielski trębacz, od 2004 r. współpracujący z legendarną grupą US3. Z zespołem tym kilkakrotnie odwiedził Polskę.Występował na największych festiwalach jazzowych na świecie. Obecnie koncertuje z grupą Brand New Heavies. Współpracuje również z takimi gwiazdami jak: Courtney Pine,Georgie Fame, Peter King, Alan Barnes, Roy Williams, Dave Leibman, BBC Orchestra. Prowadzi własny kwartet akustyczny . Jest kompozytorem i producentem muzycznym. W dorobku 6 solowych płyt.

http://www.bryancorbett.co.uk/

MC STEWLOCKS – znakomity raper i tancerz z Gujany, mieszkając obecnie w Holandii. Jeden z najlepszych beatboxerów na świecie. Zdobył liczne nagrody muzyczne m.in.Prestigious Prize of Holland w kategorii Hip-Hop,Wanted R&B, Best Band Award. Na swoim koncie ma występy z super gwiazdą reggae – Shabba Ranks oraz ikonami rapu, grupą RUN DMC. Koncertuje po całym świecie z takimi wykonawcami jak Candy Dulfer, Josef Bowie, Michał Urbaniak, Saskia Laroo, Amstel Big Band i wiele innych. W Polsce wystąpił z zespołem SISTARS, nagrał ścieżkę dźwiękową do super produkcji filmowej TVN „Kochaj i Tańcz” oraz płytę z zespołem Afro Mental. Od kilku lat koncertuje z grupą FUNK DE NITE, z którą nagrał płytę „Funky Roads” oraz Big Bandem Małopolskim („Live at Młyn Jazz Festival”).

 

Szczegóły

Data:
22 Kwi
Czas:
21:30
Koszt:
PLN25 - PLN30