Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek10 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 10 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

JACEK KOCHAN N.A.K. TRIO

16 Mar 21:30

PLN15 - PLN20

Dominik Wania – piano
Michał Kapczuk – kontrabas
Jacek Kochan – perkusja

wstęp: 15/20 pln

N.A.K. trio w składzie Jacek Kochan (perkusja), Dominik Wania (fortepian) i Michał Kapczuk (kontrabas), to nowy projekt trójki wybitnych instrumentalistów zainspirowany muzyką XX wiecznym modernistów jak Witold Lutosławski czy Bela Bartok.

Spotkanie kreatywnych wykonawców i improwizatorów, o bogatych i różnych stylistycznie rodowodach, zaowocowało powstaniem muzyki o oryginalnym i nowym brzmieniu, której fundamentem jest muzyka Lutosławskiego i Bartoka. Jej perfekcyjne struktury dźwiękowe są powodem do improwizacyjnego rozwinięcia przez muzyków tria.

Pomysłodawcą zespołu i jego liderem jest Jacek Kochan, muzyk nietuzinkowy, mający za sobą współpracę z wieloma jazzowymi znakomitościami jak Dave Liebman, Gary Thomas, Greg Osby, Marc Copland, Miroslav Vitous, George Garzone, Uri Caine, Joey Calderazzo, Jon Balke, Palle Mikkelborg, Eddie Henderson, Dave Tronzo, Eivind Aarset, Cuong Vu, Assif Tsahar, Bo Stief, Lars Danielsson.

Ciężar prowadzenia narracji muzycznej spoczywa oczywiście na Dominiku Wani, pianiście wybitnym, każda wykonana w skupieniu fraza nacechowana jest magnetycznym wręcz niepokojem i dramatyzmem, które przejawiają się w nagłych pauzach, powtarzaniu, dekonstruowaniu …

Fascynująca muzyczna przygoda, zawierający obok elementów jazzu i improwizacji, elementy muzyki klasycznej i współczesnej.

9.04 kochan

Jacek Kochan – kompozytor, aranżer, perkusjonista, absolwent ASP w Krakowie. Studiował muzykę w klasie perkusjii i wibrafonu w Grant MacEvan College w Edmonton.

W 1981r. wyjechał do USA i przez dwa lata mieszkał w Nowym Jorku, gdzie studiował u Jaco Pastoriusa, Mike’a Clarka i Robiego Gonzaleza. W połowie lat 80. przeniósł się do  Kanady i  zamieszkał w Montrealu, gdzie brał czynny udział w życiu muzycznym. W 1990 przeniósł się do Toronto, gdzie nagrywał i pracował z artystami kanadyjskimi i amerykańskimi,  między innymi  z Johnem Abercrombie, Jerrym Bergonzi, Patem Labarberą, Kennym Wheelerem, Donem Thompsonem, Mikiem Murleyem i Brianem Dickinsonem.

W 1995 roku powrócił do Europy. Współpracuje z wieloma formacjami muzycznymi muzycznymi, z którymi występował na wielu festiwalach i koncertach nowej muzyki improwizowanej, jazzowej i współczesnej. Występował i nagrywał m.in. z taki artystami, jak Dave Liebman, Gary Thomas, Greg Osby, Marc Copland, Uri Cain, Joey Calderazzo, Jon Balke, Seamus Blake, Nguyen Le,  Palle Mikkelborgi, Eddie Henderson,  Dave Fiuczynski, Uchihashi Kazuhisa, The Syndicate, Iva Bitova, Lars Danielsson, Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Szukalski, Adam Pierończyk, Andrzej Cudzich, Maciej Sikała, Sławek Kulpowicz, Piotr Baron, Piotr Wojtasik i Leszek Możdżer.

Nagrał wiele płyt, w tym 17 solowych CD. Dokonania artystyczne Jacka Kochana cechują się bogatymi aranżacjami, dbałością o szczegóły oraz swoistym improwizatorskim rozmachem w grze na perkusji. Jako instrumentalista jest muzykiem szerokich zainteresowań stylistycznych.

http://www.jacekkochan.com/

wan
f ot. Kuba Majerczyk

Dominik Wania – w 2005 r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula. W latach 2006-2008 był studentem Danilo Pereza i Jerry Bergonziego na wydziale jazzowym New England Conservatory of Music w Bostonie (USA) w ramach Presidential Scholarship, przyznanego przez Helena Foundation.

Jest czynnym muzykiem sesyjnym. Współpracuje i występuje ze znakomitościami sceny jazzowej polskiej i zagranicznej: Tomasz Stańko, Piotr Baron, Jacek Kochan, Maciej Sikała, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Bronisław Suchanek, Zbigniew Wegehaupt, Walk Away, Marcus Miller, Eric Marienthal, Joey Baron, Anders Jormin, Lee Konitz, David Liebman, George Garzone, Eddie Henderson, Nguyen Le, Gary Thomas, Marilyn Mazur. Uczestniczy także w projektach z muzykami młodego pokolenia: Maciej Obara International Quartet, Noise Trio (muz. elektroniczna z elem. jazzu). W swoim dorobku ma nagrania dla Radia i Telewizji oraz płytowe. Koncertował w wielu krajach Europy, w Azji oraz w USA.

Oprócz czynnej działalności koncertowej prowadzi także działalność dydaktyczną na stanowisku adiunkta w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz jako wykładowca w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.
W czerwcu 2013, nakładem wydawnictwa ForTune, ukazał się pierwszy autorski album Dominik Wania Trio „Ravel”, prezentujący jazzowe opracowanie jednego z wybitnych dzieł fortepianowych Maurice Ravela „Miroirs”.

W kwietniu 2014 Dominik Wania został uhonorowany nagrodą TVP Kultura „Gwarancje Kultury 2014” oraz dwiema nagrodami Fryderyk 2014 w kategoriach Jazzowy Album Roku i Debiut Roku.

Szczegóły

Data:
16 Mar
Czas:
21:30
Koszt:
PLN15 - PLN20