Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

KAJETAN DROZD BAND

04 Sty 21:30

15PLN - 20PLN

Kajetan Drozd – wokal, gitary, harmonijka ustna

Oskar Ludziak – gitara basowa

Ryszard Rajca – perkusja

*wstęp: 15/20 zł

9.09 Kajetan Drozd

 

Kajetan Drozd to wokalista, harmonijkarz i znakomity gitarzysta o wyjątkowej osobowości scenicznej. Koncertował na większości prestiżowych festiwali bluesowych – Jimiway w Ostrowie Wielkopolskim, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jesień z Bluesem, Bluestracje w Chorzowie, Rawa Blues i wielu innych. Gościł również na Słowackich festiwalach – Bluesowy Ostrow w Reviste czy Blues Jamboree w Novych Zamkach. Z grupą Siódma w Nocy dwukrotnie zwyciężał na festiwalu Rawa Blues w 2006 i 2008 roku. Jest również laureatem Polish Blues Challenge 2010 i półfinalista International Blues Challenge 2011 w Memphis, USA (z formacją Kajetan Drozd Acoustic Trio). W 2012 roku ponownie reprezentował Polskę na International Blues Challenge 2012.

W 2009 roku ukazał się debiutancki album „Siódma w Nocy”, na którym znalazły się

głównie autorskie kompozycje Kajetana Drozda. Jedna z nich, „Kiedy Blues Mnie

Opuści”, obecna była na Liście Przebojów Radiowej Trójki oraz w notowaniach innych

rozgłośni. Utwory Kajetana pojawiły się również na wydawnictwie „minimax.pl 5” red.

Piotra Kaczkowskiego, na trzech edycjach „Antologii Polskiego Bluesa”, a także na

składance „Blues Made In Poland 2009”. W 2012 roku na rynku pojawiła się akustyczna płyta „Bourbon And The Blues” formacji Kajetan Drozd Acoustic Trio. Najnowszym wydawnictwem jest płyta „Sześć Strun”, której premiera miała miejsce w październiku 2014 roku.

Muzyka Kajetana Drozda ma mocne blues-rockowe korzenie przeplatane takimi gatunkami jak funky, country, boogie czy rockabilly. Na scenie towarzyszy mu dwóch wspaniałych muzyków: basista Oskar Ludziak, koncertuje wspólnie z Kajetanem od ponad pięciu lat, na nowej płycie zagrał wszystkie partie gitary basowej oraz znakomity perkusista Ryszard Rajca, wybitny perkusista, współzałożyciel zespołu Ścigani, laureat wielu muzycznych nagród i wyróżnień. Całość składa się na niezapomniane muzyczne widowisko, które zadowoli nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

http://www.kajetandrozd.pl/

Szczegóły

Data:
04 Sty
Czas:
21:30
Koszt:
15PLN - 20PLN