Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

ŁUKOWSKI/SMOCZYŃSKI/NIEDZIELA/DOBROWOLSKI QUARTET

31 Sty 21:30

PLN20 - PLN25

Wydarzenie Nawigacja

Szymon Łukowski – sax

Jan Smoczyński – organy Hammonda

Gabriel Niedziela – gitara

Paweł Dobrowolski – perkusja

WSTĘP: 20/25 pln

SZYMON ŁUKOWSKI

Szymon_Łukowski_fot._Radek_Rakowski_

Saksofonista, klarnecista, kompozytor, aranżer, bandleader urodzony w 1986 roku w Bydgoszczy.Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie klarnetu A. Dudzińskiego i saksofonu w klasie M. Sikały.

Swobodnie porusza sięw rozmaitych stylistykach muzycznych, od jazzu, przez muzykęfusion, latin i eksperymentalną, najwięcej uwagi poświęcając współczesnej muzyce jazzowej w różnych odsłonach. Aktualnie bierze czynny udziałw następujących zespołach: Szymon Łukowski Quintet, Piotr Lemańczyk Quartet North, Daniel Nosewicz Quintet, MichałGozdek Quintet orazJan Konop Big Band. Występował u boku takich wykonawców jak Jerzy Małek, Cezary Paciorek, Jan Smoczyński, Maciej Sikała, Marcin Gawdzis, Przemek Dyakowski, Krystyna Stańko, Piotr Lemańczyk, Adam Czerwiński, Zbigniew i Jacek Namysłowscy, Ilona Damięcka, Adam Żuchowski, Tomasz Sowiński, Jan Freicher, Dominik Wania, Paweł Dobrowolski oraz Tyler Hornby.

JAN SMOCZYŃSKI

smoczynski

Pianista, organista, kompozytor i producent muzyczny.

Od wielu lat, wraz ze swoim młodszym bratem – skrzypkiem Mateuszem Smoczyńskim -tworzy Mateusz Smoczyński Quintet, z którym nagrał albumy „Inspirations” oraz „Expressions”. Wspólnie, tym razem w towarzystwie perkusisty Alexandra Zingera powołali do życia New Trio, które na swym koncie ma nominowany w 2011 roku do Fryderyka  album „Simultaneus Abstractions”. Z zespołem tym hammondzista zagrał szereg koncertów w Polsce oraz w Rosji.

Smoczyński na stałe pracuje w zespołach Michała Urbaniaka, Urszuli Dudziak (w których jest kierownikiem muzycznym), Agi Zaryan, Jerzego Małka (płyty „Gift” oraz „Spirit of the Time”) i przede wszystkim we własnym trio z Krzysztofem Pacanem na kontrabasie i Sebastianem Frankiewiczem na perkusji a także w autorskim projekcie Smoke & The Smokes (J. Smoczyński, Łukasz Poprawski, Konrad Zemler, Robert Kubiszyn).

Jest współzałożycielem grupy June, która w 2008 roku wydała swoją debiutancką płytę w wytwórni Kayax. Zespół został doceniony przez branżę muzyczną i nominowany do nagrody Fryderyk 2009 w kategorii „Nowa twarz fonografii”. Grupa stworzyła trio producenckie i pracuje aktualnie nad projektami muzycznymi dla innych artystów.

Smoczyński brał także udział w nagraniach muzyki do filmów-  we współpracy m.in. z Michałem Lorencem i Marcinem Pospieszalskim.

Miał przyjemność dzielić scenę z: Ewą Bem, Grażyną Auguścik, Lorą Szafran, Tomaszem Szukalskim, Tomaszem Stańko, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Davidem Murrayem, Donem Blackmanem, Tomem Barneyem, Andrzejem Cudzichem, Jackiem Kochanem, Andrzejem Olejniczakiem czy kwintetem Marka Bałaty.

Laureat pierwszego miejsca (Trio) nagrody indywidualnej na międzynarodowym konkursie Jazz Juniors 2001, zdobył również nagrodę indywidualną i II miejsce zespołowe na Festiwalu Standardów Jazzowych Siedlce 2000; I miejsce z Quintetem Jacka Namysłowskiego na Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych w Gdyni.

Jest absolwentem Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Przez rok był uczniem A. Jagodzińskiego w Studium Jazzu na Bednarskiej w Warszawie. W roku 2004 uzyskał tytuł magistra sztuki na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Wojciecha Niedzieli.

W 2004 roku stworzył własne, profesjonalne studio nagraniowe oraz wydawnictwo płytowe – Tokarnia Music Production, w którym realizowane są nagrania artystów takich jak Maria PeszekKayahKasia NosowskaAga ZaryanDorota Miśkiewicz, zespół Bisquit, zespół JuneAnia SzarmachAdam PierończykZbigniew NamysłowskiUrszula Dudziak, projekt Młynarski / NahornyMika Urbaniak.

http://www.jansmoczynski.com/

GABRIEL NIEDZIELA

10.05 Gabriel Niedziela

Gabriel Niedziela – ur. 19.03.1987 r.: gitarzysta jazzowy,  absolwent (2011) Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Karola Ferfeckiego.

Przedstawiciel młodego pokolenia muzycznej rodziny Niedzielów. Do osiągnięć indywidualnych może zaliczyć m.in:

II miejsce na Novum Jazz Festival w Łomży w 2013 r.,

II miejsce na Mistrzowskim Konkursie Gitarzystów Jazzowych w Warszawie – Guitar City 2007 r.  oraz wyróżnienie na V Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach 2010 r.

W latach 2011-2013 był wykładowcą klasy gitary Instytutu Muzyki na Uniwersytecie Zielonogórskim. Prowadził również zajęcia w ramach 9. Leszczyńskich Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych (Leszno, 2013).

W najnowszym projekcie – Gabriel Niedziela Quintet prezentuje własne kompozycje z towarzyszeniem doborowych muzyków: Pawła Tomaszeswkiego, Kuby Skowrońskiego, Andrzeja Święsa oraz Sebastiana Frankiewicza.

Jest członkiem sekstetu Generation Next, który reprezentuje jazzmanów nowego pokolenia, a są nimi: Piotr Schmidt, Gabriel Niedziela, Jacek Namysłowski i Tomasz Wendt. Muzycy połączyli siły aby kontynuować dzieło swoich ojców oraz inspirować młodych adeptów muzyki jazzowej. Zespół ma na swoim koncie płytę live nagraną podczas koncertu w ramach Jazzu nad Odrą, występy na licznych festiwalach w Polsce oraz koncert w Programie 3 Polskiego Radia.

Gabriel Niedziela jest zapraszany również do zespołów prowadzonych przez czołowych muzyków polskiej sceny jazzowej. Występował na największych festiwalach jazzowych w Polsce, takich jak: Jazz nad Odrą (Wrocław), Bielska Zadymka Jazzowa (Bielsko-Biała) czy Od Nowa Jazz Festival (Toruń) Hanza Jazz Festival (Koszalin) czy Jazz w Ruinach (Gliwice).

Współpracował m.in. z takimi muzykami jak: Michał Urbaniak, Maria Schneider, Wojciech Karolak, Jacek Niedziela – Meira, Piotr Baron, Wojciech Niedziela, Frank Parker, Jerzy Małek, Paweł Tomaszewski, Grzegorz Nagórski, Włodzimierz Nahorny czy Bogdan Hołownia.

Wziął udział w sesji nagraniowej autorskiego projektu Jacka Niedzieli-Meiry „Zjesienniony” (2010).  W latach 2010-2012 był gitarzystą w zespole Mariusza Bogdanowicza współtworzącym spektakl „Być jak Frank Sinatra” w teatrze Rampa w Warszawie.

W lipcu br. był członkiem międzynarodowego projektu (Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, Polska) podczas Kavkaz Jazz Festival w Tbilisi (Gruzja)

W 2007 roku pracował dla Leszka Możdżera nad edycją partii instrumentalnych do „Operetki” Witolda Gombrowicza wystawianej przez teatr Capitol we Wrocławiu.

PAWEŁ DOBROWOLSKI

***

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie perkusji prof. Adama Buczka w Katowicach. Od 2006 roku jest członkiem zespołu Anny Marii Jopek.

Miał okazję występować i współpracować z takimi artystami jak: Nigel Kennedy, Anna Maria Jopek, Richard Bona, Mino Cinelu, Makoto Ozone, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, Zbigniew Wegehaupt, Henryk Miśkiewicz, Krzysztof Herdzin czy Krzesimir Dębski. Jest laureatem nagrody FRYDERYK w kategorii najlepszy album – muzyka jazzowa za udział w płycie „Assymetry“ Zbigniewa Namysłowskiego.

Występował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych oraz miał okazję koncertować na wielu prestiżowych scenach np.: Royal Albert Hall w Londynie, czy Olympia w Paryżu.

Szczegóły

Data:
31 Sty
Czas:
21:30
Koszt:
PLN20 - PLN25

Miejsce

Harris Piano Jazz Bar
Rynek Główny 28
Kraków, POLAND Polska
+ Google Map