Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

MICHAŁ WIERBA – BODY LANGUAGE

10 Mar 21:30

25PLN - 30PLN

Michał Wierba – piano
Marcin Chatys – bas
Szymon Piotrowski – perkusja

*bilety: 25/30 pln

MICHAŁ WIERBA

Według krytyków czołowy przedstawiciel nowoczesnego jazzu młodego pokolenia. Publiczność ceni go za charyzmę, żywiołowe improwizacje i oryginalny, rozpoznawalny styl gry.

Współpracował z czołowymi muzykami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej: Marek Bałata, Marek Piekarczyk, Ronnie Burrage, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Benjamin Drazen, Nimrod Speaks, Piotr Kukurba, Marlene Rosenberg, Przemysław Strączek, Wojciech Myrczek, Frank Parker, Piotr Wójcicki, Karo Glazer, Halina Jarczyk, Barosz Chajdecki, Sławek, Berny, DJ Crime, Ewelina Przybyła, Justyna Janik i inni. Nagrał ponad 20 albumów, w tym jako solista i sideman.

Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat 17, by już po dwóch latach studiować na Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Wojciecha Niedzieli, a w 2008 roku triumfować na Bielskiej Zadymce Jazzowej, gdzie miał okazję występować przed najważniejszym zespołem jazzowym lat 2000’- Wayne Shorter Quartet. W 2008 roku artysta zadebiutował autorskim albumem ,,Blackjack” oraz sformułował projekt WIERBA&SCHMIDT QUINTET (Michał Wierba, Piotr Schmidt, Michał Kapczuk, Sebastian Kuchczyński), z którym działał do roku 2012, zdobywając wówczas nagrody na niemal wszystkich znaczących festiwalach w Polsce i za granicą, m. in Getxo Jazz Festival w Hiszpanii, Hoeilaart Festival, nominacja do nagrody Gwarancje Kultury 2010/ TVP Kultura, i itp). Zespół nagrał cztery albumy wysoko oceniane przez prasę jazzową. W tym czasie Wierba współpracował również Wojciechem Myrczkiem, z którym miał okazję wystąpić na Hague Jazz Festival.

W 2013 roku Wierba rozpoczął intensywną działalność solową i powołał do życia autorski zespól Michał Wierba Doppelganger Project (z: Arek Skolik, Jakub Dworak, Łukasz Kurzydło)- eklektyczną formacją z fortepianem jako instrumentem wiodącym i rozbudowaną sekcją instrumentów perkusyjnych, penetrującą pogranicze jazzu i world music. Owocem tej współpracy był album

,,Orange Sky” wydany w 2014 roku, na którym kilka kompozycji zaśpiewała wokalistka, Patrycja Zarychta. W tym samym roku Wierba dołączył do projektu wokalistki i songwriterki Mag Balay, w charakterze pianisty, klawiszowca i współproducenta debiutanckiego albumu artystki ,,No borders”, którego premiera odbyła się w maju 2016 roku. Występując wielokrotnie na antenie Radiowej Trójki artysta zaprezentował na niej również materiał solowy. Ostatni koncert z udziałem wybitnego saksofonisty Macieja Sikały, ukaże się na rynku nakładem wydawnictwa For Tune w listopadzie 2016 roku w formie albumu ,,Michał Wierba – Body Language. LIVE in Radio Trójka”. Wspomniana płyta stanowi podstawę pracy doktorskiej Michała Wierby na Akademii Muzycznej w Krakowie.  W kwietniu 2016 roku pianista nawiązał kontakt  z amerykańskim, legendarnym perkusistą Ronnie’em Burrage’em, której efektem była polska trasa koncertowa Michał Wierba feat Ronnie Burrage, Tribute to Andrzej Cudzich. Owocem trasy poświęconej pamięci polskiego kontrabasisty jest stała współpraca Wierby z Burrage’em, czyli autorska formacja muzyków – Holographic Principle.

OBECNIE pianista pracuje nad nowym solowym projektem Michał Wierba & The Hunter$, którego premiera odbyła się koncertem po drugiej stronie oceanu – w ramach festiwalu Chicago All Souls Jazz Festival w Chopin Theatre w Chicago USA. Na stałe współpracuje również z innymi muzykami sceny polskiej i amerykańskiej: Marek Bałata Quartet, Holographic Principle z Ronnie Burrage’em, Piotr Wójcicki, Mag Balay, Przemysław Strączek oraz zapraszany jest gościnnie do udziału w innych projektach m in. Marek Piekarczyk  Symfonicznie,  Beethoven  Electric  3D (Filharmonia Futura), Czas Honoru Symfonicznie i inne. Pracuje również jako producent i aranżer.

www.facebook.com/MichalWierba/

www.wierba.com

Szczegóły

Data:
10 Mar
Czas:
21:30
Koszt:
25PLN - 30PLN