Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

MÓW

17 Cze 21:30

20PLN - 25PLN

Ania Bratek – wokal
Aga Derlak – piano, wokal
Mateusz Szewczyk – kontrabas
Patryk Zakrzewski – perkusjonalia

*bilety: 20/25 plnZespół MÓW powstał bardzo naturalnie, z potrzeby serca. Najpierw pojawiły się piosenki liderki (polskie teksty z soulowym brzmieniem). Potem dołączyli znakomici muzycy, którzy wspólnie tworzą brzmienie MÓWa.

Muzyka MÓWa pozwala spojrzeć na rzeczywistość z dystansu. Z jednej strony na tyle niewielkiego, że wciąż jesteśmy blisko. Z drugiej natomiast na tyle dużego, że pozwala nam to spojrzeć na nowo na otaczający świat. Można z nią na chwilę zaczerpnąć powietrza, odlecieć, ale też nabrać sił do działania.

Jest radość, wolność, refleksja i zuchwałość…
Jest przekaz, akustyczne brzmienie i dużo emocji.

Jesienią 2017 światło dzienne ujrzała debiutancka EPka zespołu. W 2018 czas na płytę. Jesienią wydana zostanie przez słowacką wytwórnię Hevhetia.

Zespół MÓW to:

Ania Bratek (voc) – Kobieta śpiewająca i pracująca. Skończyła wokalistykę jazzową na warszawskiej ‚Bednarskiej’. Współzałożyła zespół KidBrown, w którym nadal działa. Udziela się również w projektach Praise Trio oraz chórze gospelowym „Z miłości”. MÓW to jej pomysl, ale bez wsparcia Agi i chłopaków by się nie udało.

Aga Derla (p i voc) – Liderka Aga Derlak Trio. Za swój debiutancki album otrzymala Fryderyka w kategorii Jazzowy Debiut Roku. Kształciła się u M. Tokaja, Z. Namysłowskiego oraz P. Tomaszewskiego. Jest studentką AM w Katowicach na Wydziale Jazzu. Wraz ze swoim triem została nagrodzona na licznych konkursach jazzowych.

Mateusz Szewczyk (b) – Student AM w Katowicach na wydziale jazzu. Jest członkiem wielu zespołów i projektów, m. in. „Early Birds”, chór gospel „Z Miłości” i wiele innych. Kontrabasista i basówkarz, od ponad 9 lat rozwija się na obu tych instrumentach, czerpiąc inspiracje z wszelkich źródeł muzycznych.

Patryk Zakrzewski (percussion) – Multiperkusjonalista, muzyk sesyjny, absolwent AM w Katowicach na wydziałach klasycznym i jazzowym. Współpracował z wieloma artystami polskiej oraz zagranicznej sceny muzycznej. Akompaniował w programach Idol oraz Taniec z gwiazdami.

https://web.facebook.com/zespolmow/

Szczegóły

Data:
17 Cze
Czas:
21:30
Koszt:
20PLN - 25PLN