Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

MY DEER QUARTET

25 Mar 21:00

15PLN - 20PLN

Marta Wajdzik – alt sax
Mateusz Sobiechowski – piano
Kamila Drabek – kontrabas
Bartek Dybiel – perkusja

*wstęp: 15/20 pln

My Deer Quartet powstał dzięki spotkaniu czterech młodych, obiecujących instrumentalistów jazzowych w Krakowie. Muzycy szybko złapali wspólny język i postanowili zbudować zespół, w którym będą mogli podzielić się swoją miłością do muzyki ze słuchaczami. 25 marca w klubie Harris Jazz Piano wystąpią razem po raz pierwszy. Quartet współtworzą:

Marta Wajdzik – saksofonistka urodzona w 2001r. Uczennica szkoły muzycznej w Bielsku-Białej. Uczy się gry na saksofonie od 7 lat. Na konkursach muzyki klasycznej zajmowała wysokie miejsca (m. in. GRAND PRIX na VIII Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych w Krakowie JUPITER 2014), jednak od 5 lat bardziej skupia się na rozwoju w kierunku muzyki jazzowej. W kwietniu 2017r. zdobyła wyróżnienie indywidualne dla najlepszego solisty Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Jazzowych CEA w Warszawie. W maju 2017r. otrzymała także nagrodę dla najlepszego instrumentalisty XX Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Występowała jako solistka na koncercie galowym 47. Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka” w Iławie (12-13.08.2017r.). Zdobyła I miejsce na 10th Tarnów Jazz Contest 2017.
Mateusz Sobiechowski – pianista i kompozytor. Prowadzi autorski Quintet, a także jest współtwórcą zespołów Bieńczycki/Sobiechowski Duo, The Forest Tuner oraz Stanisław Słowiński Quintet. Koncertował m.in. z takimi muzykami oraz zespołami jak: Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Marek Bałata, Tom Arthurs, Ole Morten Vagan,  Rafał Sarnecki, Joanna Słowińska, Apel-les Carod, Kuba Więcek, Meek Oh Why?, Brian Massaka, Zbyszek Szwajdych, Orkiestra AUKSO, Sinfonietta Cracovia, Filharmonia Futura, Toruńska Orkiestra Symfoniczna, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej i in.. Brał udział w licznych warsztatach i kursach mistrzowskich, m.in. „International Jazz Platform” w Łodzi, „New York Jazz Masters” w Trzebnicy, gdzie wykładali m.in. Dave Douglas, Greg Hutchinson, Matt Penman, Jim Black, John Escreet. Zdobył I miejsce na 6th Grupa Azoty Jazz Contest w Tarnowie w kategorii solowej oraz II nagrodę w IV Ogólnopolskim Konkursie Improwizacji I Interpretacji Jazzowej „Jazz na wsi”. Występował na międzynarodowych festiwalach jazzowych, takich jak: „Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie”, „Warsaw Summer Jazz Days”, „Jazz Bez”. W 2014 r. w ramach programu stypendialnego Erasmus studiował fortepian, kompozycję oraz aranżację jazzową w Conservatorium von Amsterdam w Holandii. W 2016 r. nagrał  płytę: „Forgotten City” – w duecie ze skrzypkiem Dominikiem Bieńczyckim. W tym samym roku został laureatem „Jazzowego debiutu fonograficznego” z zespołem The Forest Tuner, dzięki czemu nagrał płytę „Tunes” (SJ Records). W 2018 r. planowane jest wydanie autorskiego debiutu  Mateusz Sobiechowski Quintet – „Vital Music” z Marcinem Kaletką na saksofonie tenorowym, Szymonem Miką na gitarze, Adamem Tadlem na kontrabasie oraz Grzegorzem Pałką na perkusji. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr Dominika Wani oraz Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Toruniu.  Od września 2017 roku jest nauczycielem fortepianu jazzowego w Szkole Muzycznej im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie.

Kamila Drabek – kontrabasistka. Ukończyła pierwszy i drugi stopień POSM w Bielsku-Białej. Gra na kontrabasie od 15 roku życia. Brała udział w konkursach: Azoty Tarnów Jazz Contest, School And Jazz Festiwal w Lubaczowie oraz Przeglądzie zespołów Jazzowych i Bluesowych klubu Ucho w Gdyni. Uczestniczyła w warszatatch jazzowych w Krakowie, Jaworkach, Łodzi pod okiem m.in. Chacka Israelsa, Eda Sopha, Rafała Sarneckiego, Piotra Wojtasika. Absolwentka studiów licencjackich w klasie dr Macieja Adamczaka na Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich.
Bartłomiej Dybel (ur. 1994) – perkusista, ale przede wszystkim człowiek kochający muzykę. Od najmłodszych lat uczęszczał na lekcje gry na pianinie, a perkusyjne zainteresowania rozwijał na domowych garnkach i pufach, bębniąc po nich drewnianymi łyżkami. Edukację w zakresie gry na perkusji rozpoczął w Szkole Muzycznej I stopnia w Wieliczce. Następnie uczęszczał do Szkoły Muzycznej II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie zarówno na wydziale klasycznym, jak i jazzowym. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego (kierunek Zarządzanie Kulturą i Mediami). Obecnie kontynuuje swoją edukację na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji dr. Łukasza Żyty i dr. Wojciecha Fedkowicza.

 

Szczegóły

Data:
25 Mar
Czas:
21:00
Koszt:
15PLN - 20PLN