Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

NEW LESSERS (AGATA ŚLAZYK & ANTEK KRUPA)

25 Lut 21:00

15PLN - 20PLN

Wydarzenie Nawigacja

Agata Ślazyk – śpiew, gitara
Antek Krupa – śpiew, gitara

bilety: 15/20 pln

NEW LESSERS (Alaizz & Aja)

30-04-new-les

Nazwa zespołu nawiązuje do pierwszego zespołu Antka Krupy „The Lessers” działającego w latach 60-tych.

W zespole tym grał m.inn legendarny krakowski muzyk Zbigniew Seifert. Zespół „New Lessers” wykonuje covery angielskich zespołów blues-rockowych końca lat 60-tych takich jak Traffic, Jethro Tull, Free, fragmenty spektaklu poetycko muzycznego „Amela – blues o rozwianych włosach na wietrze” autorstwa Antka Krupy i Jarka Śmietany oraz autorskie songi Agaty Ślazyk.

Alaizz (Agata Ślazyk)

Songwrighterka wokalistka, gitarzystka. Kiedy Antek Krupa usłyszał ją po raz pierwszy powiedział: WOW !!! To pierwsza rockmanka Piwnicy Pod Baranami. Od tego momentu ta opinia funkcjonuje w środowisku artystycznym Krakowa.

Występuje w programach kabaretu Piwnicy a także z własnymi autorskimi recitalami. Wydała autorską płytę „Nie daj się zjeść” z której utwory odnosiły sukcesy na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków. Agata koncertuje z powodzeniem na europejskich scenach. Ostatnio występowała w Londynie i w Berlinie.

Aja (Antek Krupa)

Od prawie 40 lat Antoni Krupa związany jest z Radiem Kraków. Jego ciepły głos z charakterystycznym „r” od lat wprowadza słuchaczy w dobry nastrój i meandry muzyki… Ostatnio obchodził piękne, okrągłe urodziny. I choć sam mówi o sobie, że jest starym zdartym bluesmanem, to Antek Krupa to jedna z najbarwniejszych postaci krakowskiego dziennikarstwa i jedna z nielicznych prawdziwych osobowości – nie tylko radiowych. Jest bywalcem muzycznych festiwali, skarbnicą wiedzy o jazzie i bluesie, właścicielem ogromnej kolekcji płyt winylowych i miłośnikiem oryginalnych kapeluszy. Jako muzyk grał m.in. z Markiem Grechutą i Jazz Band Ball Orchestra.

http://antonikrupa.com.pl/

https://www.facebook.com/antekrupa/

Szczegóły

Data:
25 Lut
Czas:
21:00
Koszt:
15PLN - 20PLN