Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek10 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 10 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

NOWICKI/ŚWIĘS/FRANKIEWICZ TRIO

01 Kwi 21:30

PLN25 - PLN30

Radek Nowicki – saksofony
Andrzej Święs – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja

bilety: 25/30 pln

nowicki-fran-swies

PATHFINDER to efekt współpracy Nowicki-Święs-Frankiewicz Trio. Muzycy do tej pory mieli okazję współpracować w wielu projektach w charakterze sideman’ów. Wspólne fascynacje muzyczne i chęć pracy nad autorskimi kompozycjami zaowocowała powstaniem albumu „Pathfinder” wydanego przez MULTIKULTI project w czerwcu 2012 roku.

RADEK NOWICKI 

r-nowicki

Saksofonista tenorowy i sopranowy. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatem III miejsca na 13th Monte Carlo, Jazz Soloist Competition, laureatem wiedeńskiej nagrody Kultursalon Hörbiger.
W 2003 roku jury pod przewodnictwem Billy’ego Harpera przyznało mu nagrodę indywidualną i III miejsce na Międzynarodowych Zmaganiach Jazzowych w Szczecinie.
Brał udział w projektach oraz występował razem z takimi artystami, jak: Makoto Ozone, Gil Goldstain, Zbigniew Namysłowski Big Band, Tomasz Stańko & Andrzej Smolik PEYOTL, Janusz Skowron, Zbigniew Wegehaupt, Aga Zaryan, Michał Tokaj, Grzegorz Karnas, Jerzy Małek, Paweł Kaczmarczyk, Rei Ceballo. Koncertował m.in. na London Jazz Festival, Bordeaux Jazz Festival, Jazzycolors Festival (Paryż), Jazz-Meeting Berlin, Sibiu Jazz Festival (Rumunia), Hradec Kralowe Jazz Festival (Czechy), Baku Jazz Festival (Azerbejdżan). W 2007 roku nakładem Jazz Forum Records ukazała się jego płyta „Live” nagrana z Michałem Tokajem, Michałem Miśkiewiczem oraz Michałem Jarosem.

ANDRZEJ ŚWIĘS

a-swiesc

Kontrabasista. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu (2005) oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (2008).
Zadebiutował na scenie jazzowej, biorąc udział w konkursie Jazz Juniors w Krakowie, gdzie wraz z zespołem Tomaszewski/Święs/Dobrowolski zdobył: II nagrodę (2004), I nagroda (2005), I miejsce na Bielskiej Zadymce Jazzowej (2006).
Z triem Pawła Kaczmarczyka zdobył „Klucz do kariery” na XXX Pomorskiej Jesieni Jazzowej.
Z kwartetem Soundcheck: I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Jazzowo-Bluesowym w Usti nad Łabą (2004) oraz Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu (2005). Otrzymał również wyróżnienie indywidualne w 2008 roku (Jazz nad Odrą).
Muzycy, z którymi współpracował, to m.in: Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Kazimierz Jonkisz, Janusz Skowron, Joachim Mencel, Paweł Tomaszewski, Dominik Wania, Łukasz Żyta, Krzysztof Dziedzic, Jacek Kochan, Paweł Dobrowolski, Ewa Bem, Lee Konitz, George Garzone, Javors. Koncertował na festiwalach w Niemczech, Austrii, Czechach, Francji, Holandii, na Węgrzech, w Bułgarii, Rosji i na Ukrainie.

SEBASTIAN FRANKIEWICZ

s-frank

Perkusista. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat konkursów Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach, Złotego Krokusa w Jeleniej Górze i Bielskiej Zadymki Jazzowej.
Od 2002 roku współpracuje z Michałem Urbaniakiem. W latach ubiegłych członek zespołów Janusza Muniaka, Lory Szafran, Zbigniewa Namysłowskiego, Artura Dutkiewicza, Mariusza Lubomskiego, Miki Urbaniak, Zbigniewa Wegehaupta. Koncertuje również z Grzegorzem Karnasem, Agą Zaryan, Grażyną Auguścik, Urszulą Dudziak i Januszem Skowronem. Ma na swoim koncie złotą płytę za projekt „Pogadaj ze mną” z tekstami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Nahornego.

Szczegóły

Data:
01 Kwi
Czas:
21:30
Koszt:
PLN25 - PLN30