Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

PACELINE 4 – WOJCIECH GROBORZ & THE GREAT COMPANY

18 Lis 21:30

20PLN - 25PLN

Wojciech Groborz – piano
Marcin Ślusarczyk – alt sax
Wojciech Szwugier – kontrabas
Patryk Dobosz – perkusja

wstęp: 20/25 pln

3.09 paceline 4

PaceLine 4 to muzyczny team, któremu leaderuje niestrudzony, bezkompromisowy be-bopper, Wojtek Groborz, który przedstawia tym razem własne kompozycje. Wraz z nim usłyszymy jego wieloletniego kompana, znakomitego alcistę Marcina Ślusarczyka, oraz dwóch przedstawicieli młodego pokolenia; wirtuoza i melodyka kontrabasu, Wojtka Szwugiera i nadającego niezwykły drive, drummera Patryka Dobosza.

Wojtek Groborz – renomowany pianista, aranżer, kompozytor, producent i edukator. Jego kariera to ponad 35 lat intensywnych tournees, koncertów i oddania się magii Jazzu. W latach ’78-’81 wypłynął na szerokie wody (w przenośni i dosłownie) grając z zespołem Extra Ball Jarka Śmietany, grał ze śmietanką polskiego Jazzu, a od roku ’87 do dziś współpracuje z legendarną Jazz Band Ball Orchestra.

Począwszy od otwarcia Krakowskich Zaduszek Jazzowych w ’75 na czele swojego Big Bandu jest zawsze aktywny jako leader własnych formacji i projektów.

Marcin Ślusarczyk – saksofonista altowy, urodzony w 1976 roku w Przemyślu, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Poszukiwany muzyk sesyjny. Od kilkunastu lat muzyczny towarzysz Janusza Muniaka.
Współpracował m. in. z New Bone, Pink Freud, Leszkiem Kułakowskim, Januszem Muniakiem, Jarkiem Śmietaną, Wojciechem Groborzem, grupą Little Egoists Marka Stryszowskiego.

Patryk Dobosz – radomianin, absolwent szkoły muzycznej imienia Oskara Kolberga w Radomiu w klasie Pana Piotra Glińskiego.
Jako członek zespołu High Definition, wygrał wraz z nim Jazz Hoeilaart 2011, najbardziej prestiżowy konkurs jazzowy w Europie.

Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie Pana Piotra Glińskiego. Obecnie student Akademii Muzycznej w Krakowie w katedrze muzyki współczesnej i jazzowej w klasie Pana Łukasza Żyty.

Stypendysta Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej J&S Pro Bono Poloniase (2005). Zdobywca wielu nagród i wyróżnień min. II Nagrody na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Perkusyjnych we Wrocławiu (2003) , indywidualnej dla najlepszego perkusisty (nagroda Cezarego Konrada) oraz zespołowej na „Europejskich Integracjach Muzycznych” w Żyrardowie. Ponadto w 2009 roku otrzymał nagrodę indywidualną Leszka Możdżera na konkursie „JAZZ JUNIORS”, a w 2011 I Nagrodę na Rck Pro Jazz Festiwal z zespołem Tuznik/Kadziela/Dobosz. Współpracował min. z Tomaszem Dąbrowskim, Maciejem Obarą i Alkiem Koreckim.

http://www.groborz.com/

Szczegóły

Data:
18 Lis
Czas:
21:30
Koszt:
20PLN - 25PLN