Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

ROBERT MAJEWSKI QUARTET

28 Paź 21:30

30PLN - 40PLN

Robert Majewski – trąbka
Michał Tokaj – piano
Sławomir Kurkiewicz – kontrabas
Krzysztof Dziedzic – perkusja

bilety: 30/40 zł

ROBERT MAJEWSKI  jest jednym z najlepszych polskich trębaczy jazzowych. W ciągu trwającej ponad 30 lat działalności scenicznej występował z niemal wszystkimi gwiazdami polskiego jazzu, jak również z artystami światowego formatu takimi jak: N.H.O. Pedersen, Clark Terry. Nicholas Payton, Roy Hargrove, Palle Danielsson Gary Bartz, Mino Cinelu, Nils Landgren, Billy Hart, Bobo Stenson, Joey Baron.

Jego uniwersalność i kompetencja muzyczna sprawiły, że świetnie sprawdzał się jako muzyk sesyjny, współpracując i koncertując z artystami piosenki m.in. z Ewą Bem, Hanną Banaszak, Katarzyną Groniec, Anną Marią Jopek, Kasią Kowalską, Grzegorzem Turnauem, Markiem Grechuta, Grzegorzem Ciechowskim, Michałem Bajorem a także z kompozytorami muzyki filmowej Zbigniewem Preisnerem, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Krzesimirem Dębskim. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów m. in: Kraków Jazz Juniors 1983 I-sza nagroda zespołowa (zespół New Presentation), Leverkusen 1985 I-sza nagroda zespołowa (zespół New Presentation), Leverkusen 1992 I-sza nagroda dla najlepszego solisty (z zespołem In Spector Tomasza Gąssowskiego).

W roku 1995 nagrał  pierwszą firmowaną przez siebie płytę pt: „Robert Majewski plays Komeda”. Album zyskał świetną opinię krytyki i publiczności a prezentacja muzyki z tej płyty podczas Festiwalu Jazz Open w Stuttgarcie była owacyjnie przyjęta przez festiwalową publiczność oraz została utrwalona na płycie DVD.

W 1997 roku ukazała się płyta Kwintetu Roberta Majewskiego pt: „Coś dla ludzi” ,w której muzyk zaprezentował się nie tylko, jako znakomity instrumentalista  ale też jako nietuzinkowy kompozytor. Jego najnowsza płyta „My One And Only Love”, wydana w lutym 2011 roku, została nagrodzona Fryderykiem 2012, w kategorii „Jazzowy Album Roku”. W jej nagraniu wzięli udział światowej sławy jazzmani: Bobo Stenson, Palle Danielsson i Joey Baron.

Ciekawym zdarzeniem w jego życiu artystycznym było zagranie głównej roli w nagrodzonym na festiwalu Jazz Film Saloon filmie „Pogłos”  w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego.

Robert Majewski kontynuuje muzyczną tradycję  rodzinną i dlatego też po śmierci ojca, Henryka Majewskiego, grał w założonym przez ojca zespole Old Timers.

Ponadto od 1992 r. prowadzi klasę trąbki na Wydziale Jazzu i Policealnym Studium Jazzowym im. Henryka Majewskiego, działającym przy Szkole Muzycznej przy ul. Bednarskiej w Warszawie. W latach 2008-2012 był również wykładowcą w Instytucie Jazzu w P.W.S.Z. w Nysie.

Od ponad 25 lat, swoją wiedzę i kunszt gry na trąbce prezentuje podczas warsztatów jazzowych m.in. w Chodzieży, Puławach, Brzozowie czy Lesznie.

MICHAŁ TOKAJ – pianista jazzowy, kompozytor, pedagog. Lider Michał Tokaj Trio, które tworzy wraz z Michałem Barańskim (kontrabas) i Łukaszem Żytą (perkusja). Nagrana w 2003 roku (z Darkiem Oleszkiewiczem na kontrabasie) płyta Bird Alone uzyskała status złotej oraz została nagrodzona Fryderykiem w kategorii Jazzowy Album Roku 2004. Tokaj brał udział w nagraniu ponad dwudziestu płyt w Polsce i zagranicą m.in. z Bennie Maupinem, Eddie Hendersonem czy Jaromirem Honzakiem. Jest współautorem sukcesu muzycznego Agi Zaryan. Laureat dwóch Fryderyków.

http://michaltokaj.com/

SŁAWOMIR KURKIEWICZ – polski kontrabasista najbardziej znany z ponad 23 letniej współpracy z pianistą Marcinem Wasilewskim i perkusistą Michałem Miśkiewiczem z którymi współtworzy monolityczne Trio, uznawane za jedną z czołowych formacji europejskiego jazzu swojego pokolenia. Wieloletnia kooperacja Tria z Tomaszem Stańko oraz często podkreślane przez krytykę i publiczność telepatyczne porozumienie między muzykami pozwoliło Sławomirowi Kurkiewiczowi rozwinąć osobisty i rozpoznawalny styl, nacechowany rytmicznością, liryzmem i “przekorą”. W 1998 ukończył Wydział Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W tym czasie koncertował już i nagrywał z Tomaszem Stańko, Tomaszem Szukalskim, Piotrem Wojtasikiem, Januszem Muniakiem, Henrykiem Miśkiewiczem i Janem “Ptaszynem” Wróblewskim. Od 2001 jest związany z monachijską wytwórnią fonograficzną ECM, dla której nagrywał między innymi z Manu Katche i Janem Garbarkiem.

KRZYSZTOF DZIEDZIC – jeden z najlepszych perkusistów, ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach. Laureat wielu indywidualnych nagród na festiwalach Jazz Juniors (1993-1997). Współpracował z wieloma znanymi polskimi i zagranicznymi muzykami: Tomasz Szukalski, Janusz Muniak, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Michel Donato, David Murray, Steve Logan. Koncertował na wszystkich znaczących festiwalach naszego kraju, m.in. Jazz Jamboree, Warsaw Summer Jazz oraz na terenie całej Europy. Od 2008 w zespole Nigela Kennedy’ego, z którym przez kilka lat koncertował po całym świecie. W 2017 wydał album „Tempo”, który został bardzo dobrze odebrany przez  krytyków.

Szczegóły

Data:
28 Paź
Czas:
21:30
Koszt:
30PLN - 40PLN