Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

BLUESZCZ BAND

12 Sty 21:30

Marek Szwakopf – śpiew, gitara
Slawomir Chojecki – harmonijka ustna, śpiew
Maciej Sych – gitara
Wojciech Ruciński – bas
Andrzej Kubacki – perkusja

wstęp: 15/20 pln

Jeden zespół, kilka nazw: najpierw była Spółka Akcyjna (koniec lat 70.), potem Grupa SA (od roku 2001), po niej Blueszcz Blues Band i od jakieś czasu – po prostu Blueszcz Band. Tak w wielkim skrócie wygląda historia zespołu.
Spółka Akcyjna powstała w 1977 r. z inicjatywy Sławomira Chojeckiego. Cieszyła się sporym powodzeniem w środowisku studenckim (koncerty w klubach i na festiwalach, m.in. na Folk Blues Meeting w Poznaniu w roku 1978). Pod koniec 1981 muzycy, wraz z Andrzejem Garczarkiem, nagrali kilka piosenek dla Programu 3 Polskiego Radia. Jednak po wprowadzeniu stanu wojennego zawiesili działalność na wiele lat.
Zespół wrócił na scenę dopiero w 2001 r. już jako Grupa SA (nowy skład i nowy repertuar). Do kolejnej zmiany nazwy i składu osobowego doszło dwa lata później (Blueszcz Blues Band). Od 2008 roku warszawska formacja występuje pod odświeżonym szyldem i składem – jako Blueszcz Band.
Blueszcz Band to zespół blues-rockowy i bluesowy łączący w sobie doświadczenie i radość z grania. W skład zespołu wchodzą muzycy, których połączyła pasja do bluesa, rocka i jazzu. Uwielbiają improwizować – nigdy nie wykonują utworu w ten sam sposób. Dlatego też każdy koncert zespołu jest inny, jest niespodzianką… czasem również dla nich samych, ale właśnie dzięki temu świetnie się przy tym bawią zarażając publiczność swoją radością, wykonując utwory własnej kompozycji jak i standardy w swojej własnej, oryginalnej aranżacji.
Blueszcz Band zagrał kilkaset koncertów i wystąpił na kilkudziesięciu festiwalach bluesowych, rockowych i jazzowych w Polsce i za granicą (Litwa, Varniai – Bliuzo Naktys; Węgry, Nyirbator – Rhythm & Blues Festival; Słowacja, Levice – Jazz & Blues Fest, Białoruś, Mińsk – Minsk Blues Fest).
Dal kilka koncertów w Hard Rock Cafe w Warszawie, należącej do światowej sieci (ok. 140 na całym świecie), jak również kilka koncertów w sieci klubów muzycznych Lizard King.
Zespół rok rocznie daje koncerty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (w roku 2010 również w akcji Stop Powodziom – koncert na Placu Zamkowym w Warszawie) oraz bierze udział w corocznych obchodach Dnia Bluesa w Polsce.

https://www.facebook.com/BlueszczBand/

Szczegóły

Data:
12 Sty
Czas:
21:30