Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

NSI QUARTET (HITCH ON MUSIC/JAZZ JUNIORS)

03 Gru 21:30

30PLN

Cyprian Baszyński – trąbka
Bartłomiej Prucnal – sax
Maciej Adamczak – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

bilety: 30 pln

Koncert odbywa się w ramach Hitch On Music/Jazz Juniors International Exchange.

Po koncercie odbędzie się jam session.

http://www.hitchonmusic.com/pl/

https://web.facebook.com/hitchonmusicexchange/

 

NSI

Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy Cypriana Baszyńskiego oraz Bartłomieja  Prucnala. Za sprawą debiutanckiej płyty pt. Introducing z 2013 roku, zespół NSI Quartet w sposób mocny i zdecydowany zaznaczył swą obecność na polskiej scenie jazzowej. Krytycy i znawcy gatunku jednogłośnie okrzyknęli to nagranie „Jazzowym Debiutem Roku”, a o zespole entuzjastycznie wypowiadali się wówczas m.in. Kenny Garret, Walter Smith III, John Betch, Darek Oleszkiewicz i Piotr Wojtasik.

Zespół został doceniony na międzynarodowych konkursach jazzowych wygrywając: 36. Jazz Juniors, V Azoty Tarnów International Jazz Contest, 39. Klucz Do Kariery w ramach Gorzów Jazz Celebrations, oraz 50. Jubileuszową Edycję Konkursu Na Indywidualność Jazzową „Jazz Nad Odrą”.

Kwartet wystąpił również na znaczących festiwalach m.in. Bielska Zadymka Jazzowa 2013, Młyn Jazz Festiwal 2013, 6th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2013, Jazz Juniors 2013, Gorzów Jazz Celebrations 2014, Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami 2014, Hanza Jazz Festiwal 2014, Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie 2015, Letni Festiwal Jazzowy w Krakowie 2015, Festiwal Strefa Ciszy 2015, Festiwal Jazz w Ruinach 2015, Festiwal JAZZtochowa 2015, Jazz Nad Odrą 2015 (zespół został zaproszony do wspólnego koncertu przez Leszka Możdżera).

W roku 2017 zespół (z nowym kontrabasistą – Maciejem Adamczakiem) wydał drugi album – The Look of Cobra, który stanowi rozwinięcie i dopełnienie wypracowanych wcześniej koncepcji artystycznych. Muzycy postanowili rozszerzyć formułę jazzowego, akustycznego kwartetu bez fortepianu i do nagrania części utworów zaprosili gościa – Dominika Wanię – znakomitego, utytułowanego pianistę, o wielkiej erudycji i nieskrępowanej wyobraźni. W muzyce NSI Quartet odnajdziemy szeroki wachlarz muzycznych inspiracji: od klasycznego jazzu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, przez muzykę Ameryki Łacińskiej, wpływy pochodzące ze współczesnej muzyki tanecznej, aż po improwizowane dialogi z pogranicza muzyki etnicznej i awangardy. Jak mówią o sobie sami: „To, co słychać w naszej muzyce, to inspiracje ubrane we własne przemyślenia i własny język”. Energiczne, mocne granie, pełne improwizacyjnej swobody i wzajemnej interakcji, choć nie pozbawione chwil pozwalających złapać oddech i znaleźć zapomnienie w urzekających, nastrojowych melodiach, to bez wątpienia najbardziej charakterystyczne cechy stylu NSI Quartet. Jest to muzyka pełna niespotykanych barw i odcieni. Nie sposób przejść obok niej obojętnie.

https://web.facebook.com/NSIQuartet/

Szczegóły

Data:
03 Gru
Czas:
21:30
Koszt:
30PLN