Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

TOMASZ MUCHA COLLECTIVE

03 maja 21:30

20PLN - 25PLN

Wydarzenie Nawigacja

Tomasz Mucha – skrzypce
Krzysztof „Kris” Głuch – rhodes piano
Jędrzej Łaciak – bas
Dawid Fortuna – perkusja

*wstęp: 20/25 pln

TOMASZ MUCHA COLLECTIVE – zespół gra współczesny jazz, lub jak kto woli muzykę improwizowaną, częściowo zorganizowaną, lecz w znacznej mierze bardzo swobodnie traktowaną, tak jeżeli chodzi o formę, jak i partie solowe. Często skomplikowanym formalnie tematom – przeciwstawiane są swobodne  wypowiedzi poszczególnych członków zespołu. Muzycy raz „bawią się” ostinatowym riffem, by za chwilę przejść w zbiorową, „kolektywną” improwizację, funkowy groove lub nastrojową balladę. Na program składają się kompozycje lidera , tradycja łączy się tutaj z muzyką z różnych kręgów kulturowych, jak również z brzmieniem klubowym
Nazwa składu nawiązuje do pierwszego autorskiego projektu Tomasza Muchy. Początkowo było to trio (w sekcji rytmicznej grali Locko Richter – gitara basowa i Arek Skolik – perkusja),  z czasem skład zaczął się rozszerzać i ostatecznie przyjął formę kwintetu, co zaowocowało nagraniem studyjnym w 2004 r. (oprócz lidera wzięli w nim udział: Gilad Roth (Izrael) – saksofony, flet, Krzysztof Głuch – piano fendera, Michał Barański – kontrabas, Arek Skolik perkusja). Z zespołem współpracowało wielu znakomitych muzyków, bywali też zapraszani tacy goście jak: Tymon Tymański, Zbigniew Namysłowski, Jarosław Śmietana, Paweł Kaczmarczyk.

Tomasz Mucha – skrzypce – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Występował ze znanymi muzykami polskiej (i nie tylko rodzimej) sceny jazzowej – Maciejem Sikałą, Zbigniewem Namysłowskim, Włodzimierzem Nahornym, Mariuszem Bogdanowiczem, Jarosławem Śmietaną, Pawłem Kaczmarczykiem, Johnem Zornem, Lasse Lindgrenem, Siergiejem Dawidowem oraz tzw. „sceny yassowej” – Tomaszem Gwincińskim (płyta „Jupiter” w towarzystwie Locko Richtera – bas i Arka Skolika – perkusja), Tymonem Tymańskim. Prowadzi swoje autorskie składy: Tomek Mucha Collective, Mulasta Trio. Gra również w zespołach: GaDMu Trio, BoMuLeKo, Lipiny Syndicate i w projekcie Joli Literskiej. Udziela się także na śląskiej scenie hiphopowej (płyty Skorupa – „Piękna Pogoda”, „Ludzie chmur”). Był uczestnikiem wielu festiwali w kraju i za granicą. Wydał płytę „Mulasta Trio – Live in Green Eye” (z udziałem fińskiego basisty Lasse Lindgrena i perkusisty  – Bartka Staromiejskiego). Pojawił się na ponad 15 wydawnictwach płytowych. Od 2015 r. prowadzi klasę skrzypiec jazzowych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie.

Krzysztof „Kris” Głuch – rhodes piano – śląski pianista jazzowy i bluesowy, ceniony muzyk sesyjny, kompozytor, aranżer, producent i inicjator. W ciągu swojej czterdziestoletniej działalności artystycznej nagrał ponad dwadzieścia albumów muzycznych. Współpracował m.in. z Martyną Jakubowicz, Włodzimierzem Kiniorskim, Ireneuszem Dudkiem, Henrykiem Gembalskim, Romanem „Pazurem” Wojciechowskim, z zespołem Dżem a w ramach działalności grupy Young Power, tworzonej wspólnie z Krzysztofem Popkiem – z Tomaszem Stańko i Michałem Urbaniakiem. Koncertował zarówno w Polsce jak i za granicą m.in. w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Francji, Holandii, we Włoszech i Afryce.

W latach 1997-2003 współtworzył zespół Cree, z którym nagrał dwie płyty. Od 2004 roku lider formacji „Ości”, która

z biegiem czasu ewoluowała w jego autorski projekt „Krzysztof Głuch Oscillate” i która debiutowała na rynku fonograficznym albumem „Live” wydanym w 2013r. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez krytykę i publiczność, a sam autor z czasem został doceniony przez czytelników kwartalnika Twój Blues i okrzyknięty pianistą roku 2014r, a następnie 2016r. W 2015 roku otrzymał nominacje do prestiżowej nagrody Janosha.

 

Szczegóły

Data:
03 maja
Czas:
21:30
Koszt:
20PLN - 25PLN