Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

TRISTAN (NL)

10 Mar 21:30

PLN20 - PLN25

Evelyn Kallansee- wokal
Coen Molenaar – instrumenty klawiszowe
Frans Vollink – bas
Sebastiaan Cornelissen – perkusja
Guy Nikkels- gitara

bilety: 20/25 pln

10-03-tristan

O muzyce zespołu „Tristan” najtrafniej można powiedzieć, że jest to „stary, dobry acid jazz”. W wykonaniu czołowych europejskich muzyków jazzowych i popowych nabiera ona specyficznego, nowoczesnego brzmienia. Funkowe, rytmiczne gitary, organy Hammonda, elektryczne pianino Fendera, syntezatory i instrumenty perkusyjne tworzą przyjemny nastrój i wyraziste tło dla pięknego głosu Evelyn Kallansee, wokalistki zespołu. Z „Tristanem” łatwo przenieść się z powrotem do ciepłej, muzycznej atmosfery lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, odświeżonej orzeźwiającym powiewem współczesnych stylów.

Doskonałej jakości nagrania zespołu i jego występy na żywo często wzbogaca i uatrakcyjnia sekcja instrumentów dętych, kwartet smyczkowy i chórek.

W muzyce „Tristana” przewijają się wprawdzie motywy typowe dla takich grup, jak TOTO, Tower of Power, Snarky Puppy i formacji wykonujących klasyczny acid jazz (np. Incognito czy Brand New Heavies), ale zyskuje on coraz większe grono fanów swoim wysoko energetycznym groovem oraz wyjątkową jakością kompozycji  i aranżacji.

Jego album, „Full Power”, okazał się niezwykle udanym debiutem, a drugi -­‐ „2nd Phase” -­‐ nie ustępował pierwszemu pod względem atrakcyjności. Oba znalazły się na pierwszym miejscu list soulowych przebojów w Wielkiej Brytanii.

Otrzymały znakomite recenzje w prasie muzycznej i otworzyły zespołowi drogę do licznych występów poza granicami jego rodzimego kraju.

www.tristanmusic.eu

Szczegóły

Data:
10 Mar
Czas:
21:30
Koszt:
PLN20 - PLN25