Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

TOMASZ RÓŻYCKI SEPTET

28 Kwi 21:30

40PLN - 45PLN

Tomasz Różycki – gitara
Jerzy Małek – trąbka
Aleksander Papierz – sax
Grzegorz Kosowski – gitara
Marcin Pater – wibrafon
Alan Wykpisz – bas
Maksymilian Olszewski – perkusja

*bilety: 40/45 pln

W otwartej formie septetu Tomasz Różycki skupia bardzo silne osobowości współczesnej sceny muzyki improwizowanej. Jerzy Małek trębacz i kompozytor jazzowy charakteryzujący się niepowtarzalną intuicją muzyczną, operujący przy tym szerokim spektrum dźwiękowym. Istotnym, stałym i żywym elementem brzmienia zespołu jest gra saksofonisty Aleksandra Papierza, a osadzone motoryczne partie kontrabasu realizowane są przez Alana Wykpisza któremu w sekcji rytmicznej towarzyszy na perkusji Maksymilian Olszewski. W skład grupy wchodzą również Marcin Pater na wibrafonie oraz Grzegorz Kosowski na gitarze, który pełni również funkcję kierownika muzycznego projektu. Łącząc brzmienie gitar, instrumentów dętych, wibrafonu, kontrabasu oraz perkusji muzycy wychodzą naprzeciw metro-rytmicznym strukturom minimalistycznym powlekanym rozplamionymi harmoniami.

TOMASZ RÓŻYCKI

 Gitarzysta, kompozytor, debiutuje w wieku lat 13 w hardcore’owej formacji „MPO”. W 1993 roku zajął I miejsce w pierwszej edycji Konkursu Gitary Klasycznej w Kielcach. W 1995 roku powołuje do życia autorski projekt muzyczny „Trzymać Język Za Zębami”, który w 1997 zajmuje I miejsce oraz otrzymuje wyróżnienie podczas Przeglądu Zespołów Rockowych w Krakowie. W1999 roku Tomasz na zaproszenie krakowskiego klubu Alchemia realizuje produkcję koncertu, który towarzyszy otwarciu klubu.

W 2000 roku Tomasz Różycki na zlecenie Stowarzyszenia Artystycznego „Ośrodek Zdrowia” realizuje projekt „Electric Express Cafe”, do którego zaprasza Tomasza Nowaka, Locko Richtera, Tomasza Hernika oraz Sławomira Bernego. W 2007 roku nawiązuje współpracę z Tom Corcoran Trio. W roku 2010 powołuje do życia Trio wraz z Bartkiem Pieszką (wibrafon) i Kubą Rutkowskim (perkusja). W niedługim czasie Trio przeradza się w Kwintet, do grupy dołączają Tomasz Nowak (trąbka ) oraz Grzegorz

Bąk (kontrabas), i w takim składzie zespół występuje w klubie Alchemia w 2010 roku. W 2011 roku nawiązana współpraca z klubem „Mile Stone” owocuje serią koncertów, gdzie na przestrzeni kolejnych lat Tomasz prezentuje cykl wydarzeń muzycznych z udziałem zapraszanych przez siebie gości. Tomasz Różycki jest również założycielem i współtwórcą takich projektów jak: Przetak Projekt i Elektronika nie gra za muzyka.

JERZY MAŁEK

 Trębacz, kompozytor, producent oraz wykładowca akademicki pracujący na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Uniwersytecie Muzycznym Im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Gry na trąbce zaczął uczyć się w wieku 13 lat w lokalnej orkiestrze dętej by wtoku edukacji rozwijać swój talent najpierw w Liceum Muzycznym w Elblągu a potem na studiach w Katowickiej Akademii Muzycznej które ukończył z wyróżnieniem. Jerzy Małek jest laureatem wielu nagród i wyróżnień zarówno w roli lidera własnych projektów muzycznych jak i sidemana a także kompozytora. Wśród nich znajdą się takie trofea jak: Grand Prix na Jazz and Blues Musical Contest in Gdynia 1998, International Jazz Contest Katowice 2000, „Key To The Carrer” During Pomorian Jazz Autumn 1999, Grand Prix on Jazz Juniors 1999 gdzie uznany został za najlepszego solistę i kompozytora. Jerzy zdobył prestiżowe trzecie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Jazz Strugle Szczecin 2004 w którym udział wzięli muzycy z

całej Europy i Stanów Zjednoczonych. Współpracował z ikonami jazzu polskiego takimi Jak: Michał Urbaniak, Wojciech Karolak, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Zbigniew Wegehaupt, Jan Ptaszyn Wróblewski, Marcin Wasilewski, Staszek Soyka, Janusz

Skowron, Krzysztof Herdzin, Eryk Kulm, Jarek Śmietana, Cezary Konrad, Michał Tokaj, Hanna Banaszak, Henryk Miśkiewicz, Adam Pierończyk, Maciej Sikała, Michał Miśkiewicz, Leszek

Kułakowski, Marcin Masecki, Michał Barański i wielu innych. Miedzynarodowe uznanie zyskał dzięki współpracy z takimi artystami jak: Maria Schneider, Gary Bartz, Billy Harper, Ed Cherry, Al Mcdowell, Femi Temowo, Steve Logan, Dan Tepfer, Eric Allen, Ziw Rawitz, Lucas Pino, Troy Miller, Mircea Tiberian, Andy Middleton I Wielu Innych. Pomimo młodego Jeszcze Wieku Jerzy Małek Został Już Doceniony Za Całokształt Działalności Artystycznej Zdobywając Nominacje Do Nagrody Fryderyk 2012 Aż W Dwóch Kategoriach: ” Najlepszy Kompozytor Jazzowy” i „Jazzowy Muzyk Roku „.

ALEKSANDER PAPIERZ

Saksofonista, improwizator, od wielu lat grający na polskiej i zagranicznej scenie muzyki jazzowej i eksperymentalnej. W swojej grze prezentuje odmienne style, od hipnotyzujących melodii przez dzikie partie solowe do eksperymentów elektroakustycznych. Należy do wielu projektów o zróżnicowanym wachlarzu stylistycznym: Pulsarus (płyty:”FAQ”,” Squared Rotoscope”), , Pasimito, Max Klezmer Band, Sigihl i CueFx Band.

Gościł m.in na festiwalach: Warsaw Summer Jazz Days, Avant Festival, Re:wizje, Burn Selector Festival, Colours of Ostrava, Art Depot, Slot Art Festival, Transvisualia, Kino na Granicy, na Festiwalu Malta, w Berlinie dla Centrum Kultury Polskiej, Era Nowe Horyzonty, w Recklinghausen, a także w Tel Avivie i wielu innych.

Supportował: The Cinematic Orchestra. Koncertował oraz współpracował z muzykami z Polski jak i z zagranicy, m.in: Mikołaj Trzask, Wojciech Waglewski, Maciej Maleńczuk, Adam Pierończyk, Andrew Drury(USA), Jack Wright(USA), Krzysztof Wołek(USA), Luisville Impro Ensemble (Usa), Tomek Chołoniewski, Tomasz Dąbrowski, Jan Gałach, Ray Dickaty (UK), Blossom, Vasco Trilla (Hiszpania), Gendos Gennady Chamzyryn (Republika Tuwy), Harold Rubin (RPA/Izrael). Współpracuje również z Teatrem Bretoncaffe i Teatrem Starym w Krakowie.

MARCIN PATER 

Wibrafonista, perkusista, kompozytor. Jest absolwentem klasy wibrafonu prowadzonej przez Prof. Bernarda Maseli na wydziale jazzu Akademii Muzycznej im. Karola

Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie muzyk jest liderem zespołu ,,Marcin Pater Trio” oraz stałym członkiem zespołu ,,Early Birds”, z którym ma na swoim koncie debiutancki album ,,Świt”. Jest laureatem wielu konkursów, między innymi w 2016 roku zdobył pierwszą nagrodę na międzynarodowym konkursie wibrafonowym w ramach festiwalu ,,International Percussion Festival” odbywającego się w Montebello Della

Battaglia (Włochy), tego samego roku zdobył drugą nagrodę na międzynarodowym konkursie wibrafonowym w ramach festiwalu Drumfest w Opolu. W 2017 roku został wyróżniony na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach oraz zdobył I miejsce na konkursie improwizacji jazzowej w ramach festiwalu Jazz Baszta Festival 2017 organizowanego w Czchowie. II nagrodę na międzynarodowym konkursie wibrafonowym w ramach festiwalu „Days Of Percussion” w kategorii „jazz vibraphone” oraz II drugą nagrodę na międzynarodowym konkursie improwizacji jazzowej w ramach festiwalu „Jazz Novum Festival”.

GRZEGORZ KOSOWSKI

 Gitarzysta, kompozytor, lutnik, czynnie działający na krakowskiej scenie muzycznej. Członek takich formacji jak min: The Fuse, Tajny, Rdzeń 2, Hot Tamales, Lord Bmoll, KOSMA, Przetak Występował na wielu festiwalach, krajowych i zagranicznych min.

Festiwal Sztuki i Filmu „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym, „Talkingaboutborders” w Norymberdze, „Tak Brzmi Miasto”, Bluesroads Festiwal, czy Meskalina Blues Festiwal, gdzie zdobył nagrodę najlepszego gitarzysty festiwalu. Współpracuje między innymi z: Małgorzatą Teklą Tekiel, Leszkiem Hefi Wiśniowskim, Tonny Wrafter, Romantic Fellas. Współdziałał również z Teatrem Promocji Poezji oraz w projekcie „Dziadobus”, współtworząc muzykę do poezji Ryszarda Krynickiego. Współtworzył muzykę do niemych filmów oraz etiud dla Toruńskiego CSW.

ALAN WYKPISZ 

Jest wyróżniającą się postacią pokolenia młodych kontrabasistów. Absolwent Akademii Muzycznych w Krakowie oraz w Katowicach.

Nagradzany na festiwalach międzynarodowych takich jak Jazz Hoeilaart 2011, Bass Copenhagen 2012, Tarnów International Azoty Jazz Contest 2013 oraz 2014 czy Jazz Nad Odrą 2015. Z grupą High Definition Quartet nominowany do nagrody Fryderyk 2014 za najlepszy jazzowy debiut roku za album „Hopasa” wydany dla Universal Music Polska.

Współpracował z tak uznanymi nazwiskami jak min. Randy Brecker, Dave Liebman, Adam Pierończyk, Grzegorz Karnas, Adzik Sendecki, Piotr Wyleżoł, Michał Tokaj,

Janusz Muniak, Michał Urbaniak czy Janusz Stefański. Jest stypendystą Ministra Kultury w latach 2012-2015 oraz studentem Studiów Doktoranckich na Akademii Muzycznej im. Szymanowskiego w Katowicach.

MAKSYMILIAN OLSZEWSKI 

Perkusista, absolwent bydgoskiej Szkoły Muzycznej w klasie Mirosława Żyty, obecnie student na wydziale jazzowym Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie profesora Łukasza Żyty i Wojciecha Fedkowicza . Laureat I nagrody w konkursie Mapex Drummer of Tommorrow w Opolu , II miejsca na festiwalu Jazz Juniors , oraz Grand Prix Jazz Juniors i Krokus Jazz Festival. Koncertuje w Polsce ,oraz wielu krajach Europy [ Serbia , Rumunia , Niemcy , Czechy , Słowacja , Węgry ] , ale także w Chinach , podczas trasy koncertowej fundacji Jazz po Polsku. Ma na koncie 5 albumów płytowych : Zielnik Polski

– Joanna Słowińska , Siła – TheFlash , Stanisław Słowiński Quintet – Landscapes too easy to explain , Orkiestra Radia Pik – Młodym być , Sophia Grand Club – 4 a.m z legendarnym basistą Vitoldem Rekiem .Członek wielu zespołów { 3Kings , TheFlash , Kuba Banaszek Quartet , Kuba Banaszek Trio , Fours Collective , Michał Puchowski Vibe Quartet , Vehemence Quartet , Sophia Grand Club.

 

Szczegóły

Data:
28 Kwi
Czas:
21:30
Koszt:
40PLN - 45PLN