Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

DANIEL LATORRE ORGANIZATION (BR/PL)

10 Cze 21:30

35PLN - 40PLN

DANIEL LATORRE – organy Hammonda
PIOTR BUDNIAK – perkusja
PIOTR KRZEMIŃSKI – trąbka

*bilety: 35/40 pln

W 2020 r., Brazylijski Hammondzista Daniel Latorre, znany z występów z HAMMOND GROOVES, wraz ze świetnymi polskimi muzykami, stworzył nowy zespół o nazwie “D.L.ORGANization”. Ich występy to wybuchowa mieszanka oryginalnych kompozycji i improwizacji wokół latynoskiego jazzu i funku, podana w nowoczesnym ujęciu oraz elektryzujące wersje hammondowych standardów z lat 60-tych i 70-tych. Czy to intymne koncerty w małych klubach czy występy na dużych festiwalach – zawsze będzie chodzić o to samo: dobrą zabawę najwyższej jakości.


fot. Kasia Kukiełka

Daniel Latorre, barwna postać rodem z Sao Paulo to obecnie najbardziej rozpoznawalny Hammondzista w całej Brazylii. Studiując klasyczny fortepian, zetknął się z wieloma amerykańskimi mistrzami organów Hammonda, takimi jak Deacon Jones (muzyk w zespołach Johna Lee Hookera i Freddiego Kinga, student samego Jimmy’ego Smitha) czy Reuben Wilson, odbierając od nich niezapomniane lekcje, które zaprowadziły go przed klawiaturę tego niesamowitego instrumentu i tak już zostało. Pomiędzy niezliczoną ilością dżemów i sesji, Daniel dzielił scenę i nagrywał z takimi tuzami jak Ian Paice (Deep Purple), Andy Summers (The Police), Rob Mostert (organista z Holandii), a jeśli chodzi tylko o brazylijskich artystów, należy wymienić Caetano Veloso, Lobão, Edgara Scandurr, Os Paralamasdo Sucesso, Ritę Lee (wokalistkę Os Mutantes) czy Eda Mottę. Nie może zabraknąć na tej liście również klasyków brazylijskiego thrash metalu, a więc grupy Sepultura, z której liderem, gitarzystą Andreasem Kisserem, Daniel występował przez 8 lat w pobocznym projekcie Brazil Rock Stars (2000-2008).
W 2004 roku  utworzył własną grupę o nazwie Hammond Grooves. Zespół ten zagrał mnóstwo koncertów nie tylko w rodzimej Brazylii, ale także w takich krajach europejskich, jak Niemcy, Szwajcaria, Holandia, Dania czy wreszcie Polska.

Piotr Budniak to perkusista i kompozytor pochodzący z Zielonej Góry. Według czytelników Jazz Forum Nowa Nadzieja Jazzu (plebiscyt Jazz Top – 2015). Absolwent dwóch akademii muzycznych – w Katowicach i Krakowie. Laureat większości najważniejszych polskich konkursów jazzowych, odnoszący sukcesy także na scenie europejskiej. Koncertował m.in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Rumunii, Rosji, Francji, Belgii, Słowacji, Czechach, Estonii, Niemczech, na Węgrzech, Ukrainie, a także w Chinach i Korei Południowej. Współtworzy wiele zespołów jazzowych młodej generacji (m.in. Kasia Pietrzko Trio, Adam Jarzmik Quintet, Klara Cloud & The Vultures). Od 6 lat z powodzeniem prowadzi także autorski zespół Piotr Budniak Essential Group (najnowszy album w 2020 roku). Koncertował z Robem Mazurkiem, Jeffem Parkerem, Troyem Robertsem, Adamem Larsonem, Mike’m Moreno, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Piotrem Wojtasikiem, Piotrem Wyleżołem. Został także zaproszony do ostatniego zespołu Tomasza Stańki – niestety przed śmiercią Mistrza udało im się zagrać tylko jeden koncert. Na swoim koncie ma wydanych niemal 20 płyt.

Trębacz Piotr Krzemiński swoje pasje i idee muzyczne i kompozytorskie realizuje w założonych przez siebie zespołach jazzowych Krzemiński/Parker/Serafiński TRIO, Krzemiński Reunion Project oraz w innych projektach do których jest zapraszany do współpracy zarówno koncertowej jak i studyjnej. Współpracuje lub współpracował z takimi wykonawcami jak m.in.: Elżbieta Adamiak, Michał Urbaniak, Bogusław Mec, Krystyna Prońko, Urszula Dudziak, Michel Legrand (Francja), Bill Prince (USA), Paul Baker (Anglia), Jack Jones (USA), Danny Couch (USA), Greg Bonham (USA), Ray Michaels (USA), Dave Latchaw (USA) oraz z Teatrem Muzycznym w Gdyni i Teatrem Rozrywki w Chorzowie.
Możliwość słuchania i poznawania zarówno jazzu jak i innych gatunków muzycznych z całego świata, wieloletnie doświadczenie gry za granicą i pracy z wieloma muzykami z różnych krajów i kontynentów, miało decydujący wpływ na jego karierę, warsztat oraz postrzeganie muzyki. Podróże po całym świecie zaowocowały bogactwem inspiracji oraz szerokimi horyzontami w podejściu zarówno do aranżacji standardów jazzowych, współczesnego jazzu jak i kompozycji.

Szczegóły

Data:
10 Cze
Czas:
21:30
Koszt:
35PLN - 40PLN