Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

GURGUL BAND

29 maja 21:30

20PLN - 25PLN

Mateusz Gurgul – akordeon
Krystian Jaworz – piano
Paweł Kluba – bas
Michał Peiker – perkusja

*bilety: 20/25 pln

GURGUL BAND

Oryginalność muzyki GURGUL BAND to wynik odważnego połączenia brzmienia akordeonu i tria jazzowego: fortepianu, gitary basowej oraz perkusji. Dominującą jej cechą jest szeroki przekrój stylistyczny, stanowiący fuzję jazzu, world music, a miejscami także rocka progresywnego. Muzyka GURGUL BAND może przywoływać skojarzenia z współczesnym nurtem jazzu skandynawskiego, jednak poprzez unikatowe instrumentarium i podejście do formy wymyka się ona utartym schematom i jednoznacznym klasyfikacjom.

W listopadzie 2011 roku ukazał się pierwszy album GURGUL BAND. Na repertuar zespołu składają się skomponowane w większości przez lidera, ale również pozostałych członków zespołu, utwory. W skład formacji wchodzi czterech muzyków, absolwentów krakowskiej i katowickiej akademii muzycznej: Mateusz Gurgul – akordeon, Krystian Jaworz – fortepian, Paweł Kluba – gitara basowa oraz Michał Peiker – perkusja.

Mateusz Gurgul 
Akordeonista, pianista, kompozytor, pomysłodawca i założyciel GURGUL BAND. Współpracuje z licznymi teatrami na terenie Małopolski. Twórca muzyki filmowej. Występował na festiwalach w kraju i zagranicą m. in. na 18. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym MALTA, Festiwalu Piosenki Studenckiej oraz Festiwalu Kultury Żydowskiej. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie.

Krystian Jaworz
Pianista, trębacz, kompozytor, absolwent Katedry Muzyki Współczesnej i Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie. Grający na stałe w formacjach Czila Squad, Władek Fołtyński Trio, Giles Barratt and the Kino Orchestra. W latach 2008-2011 klawiszowiec zespołu Pudelsi.

Paweł Kluba
Basista, kompozytor, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyk o szerokich horyzontach artystycznych, inspirujący się różnymi gatunkami muzyki.
Miał okazję zaprezentować swoją muzykę z licznymi muzykami i zespołami w wielu miejscach w Polsce i zagranicą. Współpracuje z gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej tj. Andrzejem Sikorowskim, Katerine Avgoustakis (Belgia) czy Januszem Radkiem.

Michal Peiker
Perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Preferuje stylistykę jazzową, jednak w kręgu jego zainteresowań znajduje się tez funk, latin, etno, pop i muzyka klasyczna. Współpracuje m.in. z: Pauliną Kujawską, Grifem Hamlinem, Tadeuszem Leśniakiem, Leszkiem Żądło, Edim Sanchezem, i z wieloma innymi.

https://www.facebook.com/Gurgul-Band-264397136962855/

http://www.gurgulmateusz.com/

Szczegóły

Data:
29 maja
Czas:
21:30
Koszt:
20PLN - 25PLN