Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

SŁAWEK PEZDA & FRIENDS – SPIRITUAL JAZZ SERIES VOL. 3

11 maja 21:30

25PLN - 30PLN

Sławek Pezda – saksofon tenorowy
Kuba Banaszek – pianino
Mike Parker – kontrabas
Bartek Dybel – perkusja

*bilety: 25/30 pln

Spiritual Jazz Series to nowy cykl koncertów zainicjowany przez Sławka Pezdę we współpracy z klubem Harris Piano Jazz Bar. Podczas koncertów tego cyklu zostaną zaprezentowane utwory skupiające się na duchowym obliczu jazzu. Nie zabraknie na pewno kompozycji takich gigantów jak John Coltrane, McCoy Tyner, Don Cherry, Pharoah Sanders i wielu wielu innych. Mogą pojawić się również autorskie kompozycje czy momenty swobodnej improwizacji. Podczas koncertów krakowska publiczność będzie miała okazję usłyszeć wielu wybitnych muzyków zapraszanych na każde z wydarzeń przez Sławka Pezdę.

Sławek Pezda – ur. 29. 10. 1988 r. w Kolbuszowej, rozpoczął naukę gry na saksofonie altowym w wieku 10 lat od literatury muzyki klasycznej, jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Mielcu, uczęszczał do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Tarnowie, gdzie zafascynował się jazzem, a w dalszych latach rozwijał swoje zainteresowanie tym gatunkiem podczas studiów na Akademii Muzycznej w Krakowie w katedrze jazzu i muzyki współczesnej.

Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów o różnorodnej stylistyce muzycznej takich jak Jazz Juniors, Tarnów Jazz Contest, Krokus Jazz Festival, Klucz do Kariery, Novum Jazz Festival, Baszta Jazz Festival, Art Of Improvisation, zarówno jako solista, jak i członek zespołów.  Nagrał wiele albumów studyjnych oraz koncertowych.

Obecnie współtworzy takie zespoły jak Mike Parker’s Trio Theory i Mike Parker’s Meta z którymi zagrał kilkaset koncertów w Europie oraz autorski projekt- The Flash! gdzie łączy ze sobą takie gatunki muzyczne jak rock, jazz, drum’n’bass i wiele innych.

Szczegóły

Data:
11 maja
Czas:
21:30
Koszt:
25PLN - 30PLN