Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

SŁAWEK PEZDA – TRIBUTE TO TENOR LEGENDS VOL. 9: EDDIE HARRIS

11 Mar 21:30

40PLN - 45PLN

Po kilkumiesięcznej przerwie i koncertowej premierze płyty zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Tribute to Tenor Legends. Tym razem kwartet Sławka Pezdy zaprezentuje twórczość Eddiego Harrisa w wersji akustycznej i elektrycznej.

TRIBUTE TO TENOR LEGENDS to cykl koncertów, który powstał w 2019 r. z inicjatywy Sławka Pezdy. Seria ta jest poświęcona twórczości najwybitniejszych saksofonistów tenorowych, którzy zainspirowali wiele pokoleń muzyków i słuchaczy. Każdy z koncertów to szansa na zapoznanie się z muzyką gigantów saksofonu, a także możliwość posłuchania wybitnych gości zapraszanych na każde z tych wydarzeń.

Sławek Pezda – tenor sax
Mateusz Gawęda – pianino, klawisze
Alan Wykpisz – kontrabas, gitaras basowa
Grzegorz Pałka – perkusja

*wstęp: 40/45 pln

Eddie Harris (ur. 20 października 1934 w Chicago, zm. 5 listopada 1996 w Los Angeles) – amerykański muzyk jazzowy, grający na saksofonie tenorowym i saksofonie elektrycznym. Grał także na fortepianie i fortepianie elektrycznym.

Poruszał się stylistycznie w hard bopie, soulu, funku, mainstreamie i jazz fusion. Lubił eksperymentować z nowym instrumentarium, m.in. grał na trąbce z ustnikiem od puzonu, na saxobonie (saksofon z ustnikiem puzonu) i na guitorganie (połączenie gitary z organami).

Album The Electrifying Eddie Harris (1967) dostał się na 2 miejsce Listy Rhythm&Blues wydawanej przez Billboard. Najpopularniejsze albumy nagrywał od połowy lat 60 do końca 70. Jest autorem wielu standardów jazzowych.

Sławek Pezda – ur. 29. 10. 1988 r. w Kolbuszowej, rozpoczął naukę gry na saksofonie altowym w wieku 10 lat od literatury muzyki klasycznej, jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Mielcu, uczęszczał do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Tarnowie, gdzie zafascynował się jazzem, a w dalszych latach rozwijał swoje zainteresowanie tym gatunkiem podczas studiów na Akademii Muzycznej w Krakowie w katedrze jazzu i muzyki współczesnej.

Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów o różnorodnej stylistyce muzycznej takich jak Jazz Juniors, Tarnów Jazz Contest, Krokus Jazz Festival, Klucz do Kariery, Novum Jazz Festival, Baszta Jazz Festival, Art Of Improvisation, zarówno jako solista, jak i członek zespołów.  Nagrał wiele albumów studyjnych oraz koncertowych.

Obecnie współtworzy takie zespoły jak Mike Parker’s Trio Theory i Mike Parker’s Meta z którymi zagrał kilkaset koncertów w Europie oraz autorski projekt- The Flash! gdzie łączy ze sobą takie gatunki muzyczne jak rock, jazz, drum’n’bass i wiele innych.

https://www.facebook.com/slawekpezdaquartet

Szczegóły

Data:
11 Mar
Czas:
21:30
Koszt:
40PLN - 45PLN