Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

BIPOLAR ORDER

14 Lis 21:30:23:30

20PLN - 25PLN

Mateusz Chorążewicz – saksofony
Jakub Żołubak – gitara
Łukasz Ostrowski-Kunert – gitara basowa
Maciej Wojcieszuk – perkusja

*wstęp: 20/25 pln

Bipolar Order to zespół powstały z inicjatywy saksofonisty Mateusza Chorążewicza oraz gitarzysty Jakuba Żołubaka. Repertuar grupy stanowią autorskie kompozycje czerpiące ze współczesnej młodej sceny jazzowej, inspirowane słowiańskim i skandynawskim folkiem oraz muzyką improwizowaną. Idea zespołu to połączenie brzmieniowe, w którym każdy z instrumentów traktowany jest równorzędnie, co podkreśla jedność i spójność wykonywanej muzyki.

Jakub Żołubak – gitarzysta jazzowy, kompozytor. Edukację pobierał we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Uczestnik licznych warsztatów gitarowych i jazzowych, nauczyciel, autor rozpowszechnionych w kilku tysiącach egzemplarzy multimedialnych kursów gry na gitarze, od kilku lat związany z warszawską sceną jazzową.

Mateusz Chorążewicz – saksofonista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie saksofonu jazzowego Macieja Obary, uczestnik wielu warsztatów prowadzonych przez takie postacie jak Jim Black, Dominik Wania, Zohar Fresco, Andy Middleton, John Escreet, czy Wayne Horvitz. W sezonie 2015/2016 był członkiem zespołu instrumentalnego Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

Łukasz Ostrowski-Kunert – urodzony 1985 roku, absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej w Zielonej Górze w klasie mgr Jakuba Olejnika. Laureat 2 nagrody i nagrody specjalnej za wyjątkowe walory artystyczne podczas XXV Spotkania Muzyków Jazzowych w Rudnikach.

Maciek Wojcieszuk – perkusista, kompozytor – urodzony w 1990 roku w Lublinie. Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w klasie dr Adama Buczka oraz PWSM przy ulicy Bednarskiej w klasie p. Czesława Bartkowskiego. Wraz z Radosławem Łukaszewiczem i Michałem Załęskim współtworzy USG Trio, zespół prezentujący autorskie kompozycje. Jego własny zespół (Maciek Wojcieszuk Quintet) został doceniony nagrodą Grand Prix na festiwalu Getxo Jazz w Hiszpanii w 2015 r . Od 2017 r. członek zespołu HoTS.

https://www.facebook.com/BipolarOrder/

Szczegóły

Data:
14 Lis
Czas:
21:30:23:30
Koszt:
20PLN - 25PLN