Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa

O nas

oklubie

To właśnie tam marzenie o miejscu z doskonałą muzyką, świetną obsługą, przyjaznymi, niezwykłymi ludźmi i klimatycznym wnętrzem może się spełnić.

Wszystkie te elementy z naturalną lekkością łączy ze sobą Harris Piano Jazz Bar. Jest to drugi w Europie i jedyny taki w Polsce klub, w którym codziennie odbywają się koncerty autorskiej muzyki jazzowej. Rynek Główny 28 – adres ten na stałe wpisał się w klubowy kalendarz Krakowa. To wyjątkowy zakątek, gdzie można posłuchać świetnej muzyki, popijając pysznego drinka, aromatyczne piwo lub rozkoszując się smakiem mocniejszych trunków. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bo Harris preferuje szeroko rozumiany jazz, od klasyki poprzez wszelakiego rodzaju mieszanki po progres. Owa różnorodność to niebanalne, pożądane zjawisko, dzięki któremu zaspokojenie coraz większych muzycznych wymagań oraz wyszukanych gustów odbiorców jest możliwe.

Harris Piano Jazz Bar ma bardzo długą i barwną historię. Istnieje od stycznia 1997 roku. Od samego początku klub ten zapałał miłością do koncertów jazzowych, w trakcie których goście mają bezpośredni kontakt z muzykami i niejednokrotnie mogą w takich koncertach czynnie uczestniczyć, dzięki cyklicznie odbywających się jamm sessions. Klub oferuje wspólne granie w prawie każdy poniedziałek, środę i czwartek. Są to jazz jam sessions, fusion sessions, latin jam sessions, funky i soul. We wtorki i niedziele rozbrzmiewa jazz tradycyjny, natomiast w piątki Harrisa przepełniają blues i rock’n’roll. W soboty Harris bezustannie stara się zapraszać coraz to nowe, dobrze znane melomanom gwiazdy muzyki jazzowej – solistów i zespoły sceny polskiej oraz zagranicznej. Nie zawsze jest to jednak jazz. Klub nie zamyka się na muzykę inną, poszukującą, lecz zawsze dobrą. Musi ona mieć w sobie coś, co sprawi, że goście chętnie wrócą po nową dawkę brzmień. Jazzowy folklor z całego świata – melancholia dźwięków z krajów północnych, gorący temperament tych z południa, wschodnia tęsknota i przywiązanie do historii bądź zachodni luz – muzyka wszystkich stron świata zawsze jest tu mile widziana.

Harris może pochwalić się imponująca listą wybitnych, nierzadko światowej sławy, muzyków, których gościł na swojej scenie. Są to m.in.: Art Farmer (tp.), Garry Bartz (sax.), Mike Stern (guit.), Roberto Flaming (perk.inst.), Idris Muhammad (dr.), Andy McKee (bass), Karen Edwards (voc.), Xenia Kriisin (voc.), Jorgos Skolias (voc.), Jose Torres (inst.perk.), Michał Urbaniak (skrzypce), Jarosław Śmietana (git.), Tomasz Szukalski (sax.), Jan Ptaszyn Wróblewski (sax), Krzysztof Ścierański (bass), Dominik Bieńczycki (skrzyp.), Marek Bałata (voc), Marek Michalak (tp.), Paweł Mąciwoda (bass), Tadeusz Leśniak (piano), Ryszard Krawczuk (sax.), Robert Lubera (voc, git.), Norbert Pajek (git.), Filip Mozul (per.). Grzechem byłoby nie wspomnieć w tym miejscu również zespołów: Jazz Band Ball Orchestra, Funk De Nite, Jarosław Śmietana Trio, New Bone, Que Passa, Energy Drink, Nie-Bo, Cracov Suffering Band, Layatharanga, Frank Morey and his Band, Old metropolita Band, Karuzela Group, The Globetrotters, Joint Ventures Band, Muariolanza. Z pewnością nie starczy tu miejsca, by wymienić wszystkich muzyków, którzy dzięki swojemu talentowi i niepowtarzalnej energii sprawili, że Harris Piano Jazz Bar jest miejscem niezwykłym.

Poza organizowaniem koncertów klub bierze udział w różnych wydarzeniach kulturalnych, takich jak wystawy fotografii (również jazzowej), promocje płyt i książek, warsztatach jazzowych oraz oczywiście większe i mniejsze festiwale jazzowe odbywające się w Krakowie. Przy barze można także kupić płyty prawie każdego zespołu, grającego w Harrisie. Przytulna piwnica składa się z trzech sal. W pierwszej, największej, znajduje się scena. W drugiej jest ciszej, a więc jest ona idealna do rozmowy, jak też do obserwowania i słuchania koncertu dzięki plazmie na ścianie. Trzecia, najmniejsza sala, również z plazmą, obejmuje jeden z najdłuższych w Krakowie barów, robiony specjalnie na zamówienie wraz z całym wystrojem przez artystę, Krzysztofa Ludwina.

Cudowna muzyka, wspólna zabawa, profesjonalna obsługa, zachęcająca kolorystyka w połączeniu z drewnem i odpowiednim oświetleniem sprawiają, że miejsce jest nadzwyczajne, szczególne i oryginalne. Doceniają to stali bywalcy, słuchacze, artystyczne dusze wszelakiego rodzaju. Często można tu spotkać znane postacie – muzyków i ludzi związanych z muzyką.
Przyjdźcie i przekonajcie się sami!

Serdecznie zapraszamy,
Ekipa Harris Piano Jazz Bar.