Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

JERZY MAŁEK GROUP

19 Sie 21:30

25PLN - 30PLN

Jerzy Małek – trąbka
Maciej Kądziela – sax
Szymon Mika – gitara
Alan Wykpisz – kontrabas
Michał Miśkiewicz – perkusja

bilety: 25/30 pln

JERZY MAŁEK

małek

Prawdopodobnie jeden z najlepszych polskich trębaczy jazzowych porównywany często do takich postaci jak Tomasz Stańko czy Piotr Wojtasik. Jest także kompozytorem I nauczycielem akademickim w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Jerzy Małek urodził się w Elblągu w 1978 roku. Gry na trąbce zaczął uczyć się jeszcze jako nastolatek w lokalnej orkiestrze dętej. Edukację uzupełniał w późniejszych latach w szkole muzycznej w rodzinnym mieście aby wkrótce rozpocząć i ukończyć z najwyższymi notami studia na słynnym Wydziale Jazzu i Muzyki Współczesnej w Akademii w Katowicach

W trakcie kariery scenicznej zdobył wiele nagród zarówno jako solista, jak I bandlider oraz kompozytor. Do najważniejszych zaliczyć trzeba Jazz and Blues Musical Contest in Gdynia 1998, International Contest Katowice 2000, „Klucz do Kariery” na Pomorskiej Jesieni Jazzowej, Grand Prix w najstarszym i najważniejszym polskim konkursie jazzowym Jazz Juniors w 2000 roku oraz drugą nagrodę na Szczecińskich Zmaganiach Jazzowych w roku 2004.

Dzisiaj oprócz aktywności scenicznej rozwija działalność nauczycielską, Nagrywa płyty w towarzystwie takich sław jak Arild Andersen, Hans van Oosterhout czy Marcin Wasilewski.

Współpracował m.in. z: Maria Schneider, Michał Urbaniak, Wojciech Karolak, Tomasz Szukalski, Zbigniew Namysłowski, Leszek Możdżer, Zbigniew Wegehaupt, Gary Bartz, Billy Harper, Steve Logan, Dan Tepfer, Eric Allen, Arild Andersen, Ziw Rawitz, Hans van Oosterhout, Lucas Pino, Troy Miller.

http://www.jerzymalek.eu/pl/

Szczegóły

Data:
19 Sie
Czas:
21:30
Koszt:
25PLN - 30PLN