Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

JUDYTA PISARCZYK

13 Sty 17:00:19:00

20PLN - 25PLN

Judyta Pisarczyk –wokal
Michał Jkaubczyk – piano
Mateusz Szewczyk – kontrabas
Stefan Raczkowski – perkusja

*bilety: 20/25 pln

Judyta Pisarczyk – pochodzi z Raciborza. Ukończyła tam PSM I stopnia w klasie fletu poprzecznego. Następnie przez 3 lata kształciła się w SWE – Studio Wokalistyki Estradowej w Katowicach. Jest absolwentką PWSZ w Nysie na Wydziale Jazz i Muzyka Estradowa, wokalistyka jazzowa. Tam też przez dwa lata współprowadziła chór gospel – Nysa Gospel Choir. Obecnie studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Komponuje, pisze teksty.
W grudniu 2017 zespół Judyta Pisarczyk Ensemble znalazł się wśród 6 wybranych zespołów, które wystąpiły podczas Jazz Juniors International Exchange. Jury w składzie: Dave Douglas, Lars Danielsson, Jordi Pujol Baulenas i Rafał Sarnecki zakwalifikowali zespół do finału między innymi na podstawie autorskich kompozycji Judyty. Wśród kandydatów chcących wziąć udział w konkursie znalazły się wtedy 32 zespoły z Polski, Włoch, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Węgier.

Urszula Dudziak, przewodnicząca jury, tak określiła Judytę po jej konkursowym występie na Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2017: „Jak słuchałam Judyty Pisarczyk, cieszyłam się ogromnie, że rośnie nam nowa generacja świetnych wokalistek jazzowych. Judyta pięknie z wielką swobodą improwizuje i frazuje, jest perfekcyjna technicznie, czyli komplet szczęścia. Według mnie jest gotowa, żeby zająć czołowe miejsce na firmamencie naszej wokalistyki jazzowej.”
Częścią nagrody Grand Prix Ladies’ Jazz Festival było nagranie koncertowej płyty w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Płyta została wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, a jej premiera odbyła się 16 marca bieżącego roku. Album cieszy się pozytywnymi recenzjami, bardzo ciepło napisali o nim między innymi Piotr Bielawski (Ether Jazzu), Dionizy Piątkowski (Era Jazzu), Adam Baruch (The Soundtrack Of My Life). Judyta była gościem audycji „Noc z Jedynką” prowadzonej przez Adama Dobrzyńskiego w Programie 1 Polskiego Radia. Pojawiła się też między innymi w Autorskiej Audycji Krystyny Stańko w Radiu Gdańsk i audycji Mirosława Dziewy „Bliżej jazzu” w Radiu Nadzieja. Jan Ptaszyn Wróblewski kilkukrotnie zaprezentował autorskie utwory Judyty podczas swojej audycji „Trzy kwadranse jazzu”.
12 i 13 maja bieżącego roku Judyta Pisarczyk wystąpiła na dwóch koncertach u boku Bobby’ego McFerrina, śpiewając w towarzyszącym mu 12-osobowym chórze a cappella.
20 lipca supportowała Dee Dee Bridgewater na Ladies’ Jazz Festival w Gdyni.

https://www.facebook.com/Judyta-Pisarczyk-Music-130147947647115/

Szczegóły

Data:
13 Sty
Czas:
17:00:19:00
Koszt:
20PLN - 25PLN