Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

KACZMARCZYK SESSIONS: KRZYSZTOF POPEK QUINTET

30 Gru 21:30

PLN30 - PLN40

Krzysztof Popek – flet

Grzegorz Nagórski – puzon

Paweł Kaczmarczyk – piano

Adam Kowalewski – kontrabas

Kazimierz Jonkisz – perkusja

WSTĘP: 30/40 pln

KRZYSZTOF POPEK

30.12 popek 1

Czołowy polski flecista jazzowy, od wielu lat niezmiennie zajmujący pierwsze miejsce w ankietach miesięcznika Jazz Forum. Pierwsze kroki stawiał na festiwalach Jazz Juniors w 1982 r. i Jazz nad Odrą w 1985 r. zdobywając na obu nagrody indywidualne. Gra na flecie sopranowym i altowym, a oprócz tego jest kompozytorem, aranżerem oraz liderem wielu swoich formacji. Najbardziej znacząca to Young Power, która zyskała niezwykły rozgłos i popularność. Spośród wielu wydanych przez zespół płyt na uwagę zasługuje „Man of Tra”, na której gościnnie zagrali Tomasz Stańko i Michał Urbaniak. Sukcesem okazał się krążek „Letters and Leaves” nagrany w kwintecie w 1996 r. i nominowany do nagrody Fryderyka 1996 oraz nagrody Płyta Roku 1996. W 2005 Krzysztof Popek stworzył znaczący album „House of Jade ” wraz z Victorem Lewisem, Davidem Friesenem, Randy Porterem i Piotrem Wojtasikiem, a w 2006 r. płytę ” You are in my heart ” razem z Joe LaBarbera, Davidem Friesenem, Randy Porterem i Piotrem Wojtasikiem. W 2007 nagrał płytę „Estate”. Obecnie tworzy zespół razem z Waynem Dockery, Kirkiem Lightsey, Johnem Betsch i Piotrem Wojtasikiem. Muzyk koncertował w najważniejszych klubach jazzowych w całej Europie, a także na takich festiwalach jak: Festiwal Jazz na Starówce, Warsaw Jazz Summer, Jazz Jamboree, Molde International Jazz Festival, Göttinger Jazzfestival, Leverkusener Jazz Tage, Nancy Jazz Pulsations, Berlin Jazz Tage, Stockholm Jazz and Blues All Stars Festival i wielu innych.

GRZEGORZ NAGÓRSKI

30.12 nagorski

Grzegorz Nagórski – puzonista, kompozytor, doktor Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Jego debiut profesjonalny miał miejsce na Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu w 1982 r. z zespołem Jana Ptaszyna Wróblewskiego w projekcie „Play Monk”. Karierę muzyczną rozpoczął jeszcze podczas studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach (1983-1987) współpracując z zespołami „New Coast”, „After Action Satisfaction” oraz „Young Power”. Po ukończeniu studiów muzycznych w Katowicach, Grzegorz Nagórski otrzymał stypendium w University of Miami-USA, gdzie w 1993 roku otrzymał Master Degree. W tamtym okresie współpracował z multiinstrumentalistą Ira Sullivanem, oraz wystąpił z: Ray Charlsem, Tito Puente, Joe Hendersonem, Michaelem Breckerem, Marią   Schneider, Phil Woodsem, Slide Hamptonem, Johnem Fedchockem oraz Red Rodneyem.

Od roku 1995 do 1996 Grzegorz Nagórski był członkiem „Charlie Persip Super Big Band”, z którym współpracował w czasie swojego pobytu w Nowym Jorku.

Po powrocie do Polski w 1996 r. Grzegorz Nagórski kontynuował swoją działalność artystyczną koncertując i nagrywając płyty z czołowymi muzykami jazzowymi: Bob Brookmeyer, Maria Schneider, Piotr Wojtasik, Billy Harper, Robert Majewski, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Henryk Miśkiewicz, Wojciech Staroniewicz, Kuba Stankiewicz, Joris Teepe, Don Braden, John Betch, Michael Phillip Mossman. Współpracował z Jazz Big Band Graz (Austria), orkiestrą z którym w roku 2000 koncertował z jednym z największych aranżerów i kompozytów wszech czasów Bobem Brookmeyer’em. Z tego okresu pochodzi płyta „Jazz Big Band Graz plays music of Bob Brookmeyer”. W roku 2007 powołał do życia swój kwartet, a w 2008 roku ukazała się płyta Dedication, nagrodzona Fryderykiem za rok 2009 w kategorii Fonograficzny Jazzowy Debiut Roku. W 2011 r. ukazała się druga płyta puzonisty OVER & OVER. Otrzymała ona 3 nominacje do nagrody Fryderyka 2012 w kategoriach: Jazzowy Album Roku 2012, Jazzowy Muzyk Roku 2012 oraz Jazzowy Aranżer i Kompozytor Roku 2012. Skład zespołu (podobnie jak na Dedication) tworzą: Paweł Tomaszewski na fortepianie, Andrzej Święs na kontrabasie i Łukasz Żyta na perkusji. Wszystkie utwory na płytach kwartetu to autorskie kompozycje Grzegorza Nagórskiego. Obok pracy z własną formacją, współpracuje również z Adam Pierończykiem, i Piotrem Wojtasikiem, z którego zespołem koncertował i w 2013 r. nagrał płytę „Old Land”.

W 2012 poszerzył swoje instrumentarium o euphonium, na którym również koncertuje i nagrywa. Grzegorz Nagórski, nieprzerwanie od 1996 r. wybierany jest najlepszym polskim puzonistą jazzowym w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum.

PAWEŁ KACZMARCZYK

kaczmar

Ur. 8. lutego 1984 roku w Krakowie – polski pianista, aranżer, kompozytor i sideman.

„Słuchając, jak Paweł Kaczmarczyk wydobywa dźwięki z klawiszy, możemy zrozumieć, na czym polega pełnokrwista, pełna zaangażowania pianistyka jazzowa.”Howard Reich – CHICAGO TRIBUNE

Trzeci album artysty „Complexity in Simplicity” wydany dla prestiżowej wytwórni ACT Music otworzył pianiście drzwi do międzynarodowej kariery. Płyta została uznana „Albumem Roku”, a Paweł Kaczmarczyk „Pianistą Roku” (JAZZ FORUM).

Laureat nagrody „Kulturalne Odloty Gazety Wyborczej”w kategorii „Artysta Roku 2009” oraz zdobywca „Oskarów Jazzowych” – Grand Prix Jazz Melomani w kategoriach: Nowa Nadzieja, Artysta Roku, Album Roku. Był dwukrotnie nominowany do nagrody „FRYDERYK” w kategoriach: Jazzowy Muzyk Roku, Fonograficzny Debiut Roku.

Koncertuje na całym świecie m.in. w Europie, USA, Indiach, Afryce, Azji i Półwyspie Arabskim.

Występował i współpracował z artystami światowego formatu takimi jak: Lee Konitz, Jon Christensen, Mino Cinelu, Emil Mangelsdorff, , Poogie Bell, Hadrien Feraud, Eivind Aarset, Arild Andersen, Theodosii Spassov, Janusz Muniak, Piotr Wojtasik, Adam Pierończyk, Zbigniew Namysłowski.

http://www.pawelkaczmarczyk.com

 

ADAM KOWALEWSKI

Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, od 1999 także wykładowca tego wydziału, w klasie kontrabasu i gitary basowej. Współpracował i współpracuje od wielu lat z czołówką polskich muzyków jazzowych takich, jak: Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Tomasz Stańko, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk, Jarosław Śmietana, Eryk Kulm, i wielu innych.

KAZIMIERZ JONKISZ

Kazimierz Jonkisz naukę gry na perkusji rozpoczął w 1962 r. Już w wieku osiemnastu lat został laureatem festiwalu Jazz nad Odrą (1967). Z własnym zespołem debiutował na Jazz Jamboree w Warszawie w 1980 r. W tym samym roku nagrał swoją pierwszą autorską płytę „Tiri Taka”, z serii Polish Jazz.

W dyskografii ma blisko siedemdziesiąt albumów. Współpracował z tuzami polskiej muzyki instrumentalnej, m.in ze Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańką, Michałem Urbaniakiem. Ale także z plejadą muzyków amerykańskich, jak choćby Eddie Henderson, Monty Waters, Larry Coryell, czy John Hicks.

Kazimierz Jonkisz realizuje się również jako pedagog, naucza jazzu. Wykłada w Średniej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Udziela swojej wiedzy na warsztatach muzycznych Drum Camp Poland w Kielcach, a także na cyklicznych warsztatach muzycznych w Puławach.

 

Szczegóły

Data:
30 Gru
Czas:
21:30
Koszt:
PLN30 - PLN40

Miejsce

Harris Piano Jazz Bar
Rynek Główny 28
Kraków, POLAND Polska
+ Google Map