Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

MICHAŁ MARTYNIUK PROJECT

04 Lis 21:30

20PLN - 25PLN

Michał Martyniuk – piano
Bartek Chojnacki – kontrabas
Bartosz Szablowski – perkusja
Jakub Skowroński – sax
Jakub Mizeracki – gitara

bilety: 20/25 pln

Michał Martyniuk – pianista i kompozytor urodzony w Szczecinie w 1988 roku. Przez ostatnie 10 lat Michał mieszkał w Nowej Zelandii gdzie ukończył studia na kierunku jazzowym.

Michał współpracował z wieloma znanymi artystami w Australii i Nowej Zelandii oraz grupami
muzycznymi jak: Lewis McCallum, Tama Waipara, Sola Rosa, Batucada Sound Machine, Maisey Rika. Od 2014 roku Michal jest członkiem grupy wybitnego, cieszącego sie popularnością na świecie saksofonisty Nathan Haines.

Michał jest również głównym pomysłodawcą i kompozytorem duetu After ‘Ours. Michał razem z producentem Nick Williams wydali pod koniec zeszłego roku swoja debiutancką płytę zatytułowaną ‘Odyssey’.

Michał Martyniuk Trio jest to grupa powstała na poczłtku 2016 roku w Nowej Zelandii. Od samego początku grupa zaczęła koncertować i brać udział w różnych festiwalach w Nowej Zelandii i poza krajem ciesząc sie powodzeniem wśród słuchaczy. Między innymi Michał Martyniuk Trio w towarzystwie Jakuba Skowrońskiego zagrali na Java Jazz Festival 2017.

Na początku 2017 roku Michał Martyniuk przeniósł się do Polski gdzie poznał młodych znakomitych muzyków. Bartek Chojnacki na kontrabasie i Bartek Szablowski na perkusji oraz jak zawsze gościnnie Jakub Skowroński na saksofonie z którym Michał zaczynał swoją przygodę z Jazzem ponad 10 lat temu w Poznaniu. W tym roku zostali zaproszeni na festiwal Jazz Bez na Ukrainie.

Muzyka napisana przez lidera grupy charakteryzuje współczesne podejście do idei formy oraz improwizacji, zbudowane na tradycjach muzyki jazzowej i europejskiej. Zespół sięga również po inspiracje do rozmaitych gatunków „muzyki świata”, które usłyszeć można w autorskich kompozycjach oraz aranżacjach. Muzycy planują nagrać w tym roku swoją debiutancką płytę, na której znajdą się oryginalne kompozycje Michała powstałe jeszcze w Nowej Zelandii jak i również nowy materiał nad którym muzycy wspólnie pracują odkąd powstał nowy skład w Polsce.

 

Szczegóły

Data:
04 Lis
Czas:
21:30
Koszt:
20PLN - 25PLN