Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

MIKE GREENE BAND (US/PL)

24 Lis 21:30:23:30

25PLN - 30PLN

Mike Greene (USA) – gitara, wokal
David Price (USA) – bas
Przemek Cioch (PL) – perkusja

*bilety: 25/30 pln

Mike Greene urodził się w Brooklynie N.Y. Dorastał słuchajac blues’a, gospel i r&b w harlemskiej rozglosni radiowej WWRL. Uczył się grać na gitarze grajac w kilku zespołach do poczatku lat 70-tych, kiedy to opuscił USA by uniknąć służby wojskowej. Odbycie jej bylo wtedy równoznaczne z wysłaniem na wojnę w Wietnamie.

Wyemigrował do Europy. Jego pierwszym zespolem we Francji był „Dirty Grits”, lecz bardziej znaną grupą dla polskiej publicznosci była formacja „Bulldog Gravy”, z którą grał w Europie w latach 2004-2007. W 2005 roku Bulldog Gravy koncertowalo w Polsce, miedzy innymi na festiwalach takich jak: „Toruń Blues Meeting” i „Jesień z Bluesem”. Poza tym Mike grał w Holandii, Belgii, Luksemburgu, Niemczech, Anglii, Szwajcarii, Turcji. Mike jest autorem, kompozytorem, wokalistą, gra na gitarze, mandolinie, banjo oraz akordeonie.

W Polsce współpracowal rownież z Leszkiem Cichonskim i Lukaszem Wiśniewskim. Teraz dzieli scenę z Polakiem mieszkajacym od lat we Francji, Tomkiem Dziano (ex „Street Blues”), z ktorym spotkali się na scenie akompaniując wnuczkowi Roberta Johnsona z okazji setnej rocznicy jego urodzin.

W 2012 roku założyli zespół „Immigrants”, z którym koncertują po wielu europejskich festiwalach jak na przyklad: „Blues to Bop” w Lugano(Szwajcaria), Mont Dore Volkanic Blues Festival (Francja),Jazz a Vaulx(Francja)…

https://www.facebook.com/Mike-Greene-10263625847/

Szczegóły

Data:
24 Lis
Czas:
21:30:23:30
Koszt:
25PLN - 30PLN