Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

GROBORZ TRIO – INSIDE JAZZ

19 Mar 21:30

25PLN - 30PLN

Wojciech Groborz – piano
Dominik Wywrocki – kontrabas
Wiesław Jamioł – perkusja

*wstęp: 25/30 pln

21.12 groborz

WOJCIECH GROBORZ

Jazzowy pianista, aranżer, kompozytor i nauczyciel Wojtek Groborz podróżuje po muzycznej scenie od 1975 roku, kiedy to na koncercie otwierającym Krakowskie Zaduszki Jazzowe wystąpił na czele swojego bigbandu. Dał się poznać grając z zespołem Jarosława Śmietany Extra Ball, a od pooonad 20 lat przemierza Świat zJazz Band Ball Orchestra Jana Kudyka. Jednakowoż cały czas jest też aktywny jako leader własnych formacji – głównie Tria, zespołu, który od 8 lat zapełnia publicznością miejsca swoich występów.

Występował z czołówką polskiego jazzu, m.in. z Januszem Muniakiem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Majewskim i …

Absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej, ma ponad trzydziestoletni staż na jazzowej scenie. Uczeń Barry Harrisa i Hala Galpera, jest także cenionym wykładowcą i nauczycielem muzyki jazzowej. Aktualnie zaangażowany jest w nowopowstałej katedrze jazzu swojej macierzystej uczelni.

GROBORZ TRIO

Groborz Trio prezentuje oryginalną stylistykę bebopu z elementami muzyki afro-kubańskiej – jakby w nawiązaniu do słów Jelly Roll Mortona: „all good jazz had to have a Latin Tinge”. Starannie dobrany repertuar zawiera zarówno bardziej, jak i mniej znane oryginalne kompozycje jazzowe (w tym wiele kompozycji Dizzy Gillespiego), standardy w nowych, świeżo brzmiących aranżacjach, a także kompozycje leadera – liryczne ballady i pełne ekspresji utwory latynoskie. Witalność, elegancja, maestria, rzadko spotykana, bezkompromisowa czystość stylistyczna i swingujący rytm, czynią każdy koncert Tria  niezapomnianym wydarzeniem muzycznym.

http://www.groborz.com/

Szczegóły

Data:
19 Mar
Czas:
21:30
Koszt:
25PLN - 30PLN