Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

PAWEŁ KACZMARCZYK – DIRECTIONS IN MUSIC: THELONIOUS MONK

09 Kwi 21:30

PLN35 - PLN45

III DIRECTIONS IN MUSIC NIGHTS

Z OKAZJI 18-TYCH URODZIN KLUBU HARRIS

KACZMARCZYK/NOWICKI/ŚWIĘS/KOCHAN

Directions In Music: THELONIOUS MONK

9.04 DIRECTIONS - MONK

Radek Nowicki – sax

Paweł Kaczmarczyk – piano

Andrzej Święs – kontrabas

Jacek Kochan – perkusja

Bilety: 35 pln ( przedsprzedaż do 31.03, studenckie)/45 pln

Karnet (4 koncerty): 120 pln (do 31.03)

Rezerwacja miejsc możliwa jedynie po zakupie biletów.

DIRECTIONS IN MUSIC

Directions in Music, zapoczątkowany przez Pawła Kaczmarczyka we wrześniu 2010 roku, to projekt, który jest wynikiem muzycznych fascynacji tego młodego i utytułowanego pianisty jazzowego. Ma na celu przekrojową prezentację twórczości najwybitniejszych osobowości świata jazzu, które zainspirowały wiele pokoleń muzyków i słuchaczy. Każdy koncert to nie tylko spotkanie z historią muzyki jazzowej, ale także możliwość posłuchania na żywo wybitnych gości zapraszanych przez Pawła Kaczmarczyka.

THELONIOUS MONK 

(1917-1982)

Amerykański pianista jazzowy, kompozytor. Był znany z niepowtarzalnego stylu improwizacji, przyczynił się do znacznego poszerzenia repertuaru jazzowych standardów. Pomimo tego, że jest on często postrzegany jako inicjator bebopu, jego styl grania nie był z tą formą związany.  Kompozycja „Round Midnight” Monka jest bodaj najczęściej nagrywanym jazzowym tematem. Wcześniej niedoceniany, pianista jest obecnie uznawany za jednego z najbardziej innowacyjnych muzyków jazzowych i za skarbnicę modern-jazzu.

 

PAWEŁ KACZMARCZYK

21.10  headhunters

Ur. 8. lutego 1984 roku w Krakowie – polski pianista, aranżer, kompozytor i sideman.

„Słuchając, jak Paweł Kaczmarczyk wydobywa dźwięki z klawiszy, możemy zrozumieć, na czym polega pełnokrwista, pełna zaangażowania pianistyka jazzowa.”Howard Reich – CHICAGO TRIBUNE

Trzeci album artysty „Complexity in Simplicity” wydany dla prestiżowej wytwórni ACT Music otworzył pianiście drzwi do międzynarodowej kariery. Płyta została uznana „Albumem Roku”, a Paweł Kaczmarczyk „Pianistą Roku” (JAZZ FORUM).

Laureat nagrody „Kulturalne Odloty Gazety Wyborczej”w kategorii „Artysta Roku 2009” oraz zdobywca „Oskarów Jazzowych” – Grand Prix Jazz Melomani w kategoriach: Nowa Nadzieja, Artysta Roku, Album Roku. Był dwukrotnie nominowany do nagrody „FRYDERYK” w kategoriach: Jazzowy Muzyk Roku, Fonograficzny Debiut Roku.

Koncertuje na całym świecie m.in. w Europie, USA, Indiach, Afryce, Azji i Półwyspie Arabskim.

Występował i współpracował z artystami światowego formatu takimi jak: Lee Konitz, Jon Christensen, Mino Cinelu, Emil Mangelsdorff, , Poogie Bell, Hadrien Feraud, Eivind Aarset, Arild Andersen, Theodosii Spassov, Janusz Muniak, Piotr Wojtasik, Adam Pierończyk, Zbigniew Namysłowski.

http://www.pawelkaczmarczyk.com/

https://www.facebook.com/pages/Paweł-Kaczmarczyk-Audiofeeling-Band/10150151196775217

RADEK NOWICKI

9.04 nowicki

Saksofonista tenorowy i sopranowy ur. 1976 r. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2003 jury (Billy Harper, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała) przyznało mu III miejsce i nagrodę za „najbardziej oryginalny debiut” na Międzynarodowych Zmaganiach Solistów Jazzowych w Szczecinie. W 2004 został laureatem nagrody Kultursalon Horbiger w Wiedniu. Ostatnio współpracował. z Pawłem Kaczmarczykiem, Jerzym Małkiem, Grzegorzem Karnasem, Michałem Tokajem, Agą Zaryan, Grażyną Auguścik, Makoto Ozone, Tomaszem Stańko (Peyotl), Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim (Big Band). Występował między innymi na: London Jazz Festival, Baku Jazz Festival, Warsaw Summer Jazz Days, Jazz Jamboree Festival 2007 (Radek Nowicki Quartet), Chopin i jego Europa, Bielska Jesień Jazzowa, Bielska Zadymka Jazzowa, Sibiu Jazz Festival, Bordeux Jazz Festival, 12 Points Jazz Festival (Dublin), Jazzy Colors Jazz Festival (Paryż). Ponadto z zespołem „Mukkatam Quartet” odbył trasę pobliskim wschodzie (Jordania, Egipt, Liban, Syria).

ANDRZEJ ŚWIĘS

9.04 swies

 

Czołowy kontrabasista młodego pokolenia polskiej sceny jazzowej – absolwent klasy kontrabasu Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu (2005) oraz Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2008).

 

Na scenie jazzowej zadebiutował w 2004 r., występując z trio Pawła Tomaszewskiego na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Zespołów Jazzowych „Jazz Juniors” w Krakowie, gdzie zespół zdobył II nagrodę.

Na stałe współpracuje z zespołem Soundcheck oraz kwartetem Grzegorza Nagórskiego. Na swojej drodze artystycznej pracował z takimi artystami jak: Lee Konitz, Janusz Muniak, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Adam Pierończyk, Piotr Baron, Joachim Mencel, Ewa Bem, Leszek Żądło, Wojciech Groborz, Arek Skolik, Łukasz Żyta, Grzegorz Piotrowski, Tomasz Grzegorski, Marcin Ślusarczyk, Zbigniew Namysłowski.

JACEK KOCHAN

9.04 kochan

 

Kompozytor, aranżer, perkusjonista, absolwent ASP w Krakowie. Studiował muzykę w klasie perkusjii i wibrafonu w Grant MacEvan College w Edmonton.

 

W 1981r. wyjechał do USA i przez dwa lata mieszkał w Nowym Jorku, gdzie studiował u Jaco Pastoriusa, Mike’a Clarka i Robiego Gonzaleza. W połowie lat 80. przeniósł się do  Kanady i  zamieszkał w Montrealu, gdzie brał czynny udział w życiu muzycznym. W 1990 przeniósł się do Toronto, gdzie nagrywał i pracował z artystami kanadyjskimi i amerykańskimi,  między innymi  z Johnem Abercrombie, Jerrym Bergonzi, Patem Labarberą, Kennym Wheelerem, Donem Thompsonem, Mikiem Murleyem i Brianem Dickinsonem.

W 1995 roku powrócił do Europy. Współpracuje z wieloma formacjami muzycznymi muzycznymi, z którymi występował na wielu festiwalach i koncertach nowej muzyki improwizowanej, jazzowej i współczesnej. Występował i nagrywał m.in. z taki artystami, jak Dave Liebman, Gary Thomas, Greg Osby, Marc Copland, Uri Cain, Joey Calderazzo, Jon Balke, Seamus Blake, Nguyen Le,  Palle Mikkelborgi, Eddie Henderson,  Dave Fiuczynski, Uchihashi Kazuhisa, The Syndicate, Iva Bitova, Lars Danielsson, Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Szukalski, Adam Pierończyk, Andrzej Cudzich, Maciej Sikała, Sławek Kulpowicz, Piotr Baron, Piotr Wojtasik i Leszek Możdżer.

Nagrał wiele płyt, w tym 17 solowych CD. Dokonania artystyczne Jacka Kochana cechują się bogatymi aranżacjami, dbałością o szczegóły oraz swoistym improwizatorskim rozmachem w grze na perkusji. Jako instrumentalista jest muzykiem szerokich zainteresowań stylistycznych.

http://www.jacekkochan.com/

 

 

 

Szczegóły

Data:
09 Kwi
Czas:
21:30
Koszt:
PLN35 - PLN45