Codziennie muzyka na żywo!
JAZZ BLUES FUNK SOUL HIP-HOP...
Poniedziałek - Piątek13 - do ostatniego gościaSobota i niedziela 12 - do ostatniego gościa
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

SŁAWEK PEZDA – TRIBUTE TO TENOR LEGENDS VOL. 7: JANUSZ MUNIAK

14 maja 21:30

35PLN - 40PLN

TRIBUTE TO TENOR LEGENDS to cykl koncertów, który powstał w 2019 r. z inicjatywy Sławka Pezdy. Seria ta jest poświęcona twórczości najwybitniejszych saksofonistów tenorowych, którzy zainspirowali wiele pokoleń muzyków i słuchaczy. Każdy z koncertów to szansa na zapoznanie się z muzyką gigantów saksofonu, a także możliwość posłuchania wybitnych gości zapraszanych na każde z tych wydarzeń.

W siódmej odsłonie Sławek Pezda zaprezentuje twórczość legendy polskiego saksofonu tenorowego – Janusza Muniaka.

Sławek Pezda – tenor sax
Mateusz Gawęda – piano
Alan Wykpisz – kontrabas
Grzegorz Pałka – perkusja

*wstęp: 35/40 pln

JANUSZ MUNIAK to jedna z najbarwniejszych postaci polskiego jazzu. Kolos saksofonu. Grał w zespołach Trzaskowskiego, Komedy, Stańki i Ptaszyna, przez ostatnie cztery dziesięciolecia prowadził własne zespoły.

Był światowej klasy saksofonistą, mistrzem jazzowych standardów i ballad, natchnionym improwizatorem w tradycji wywodzącej się od Colemana Hawkinsa i Lestera Younga, i rozwijanej przez takich luminarzy jak Johnny Griffin, Dexter Gordon, Stan Getz, Joe Henderson, ale także Archie Shepp i John Coltrane. Sam krzyżował instrumenty z takimi liderami jak Don Cherry, Hank Jones, Freddie Hubbard, Hank Mobley i Charlie Ventura. Miał swój własny sound będący syntezą tych wszystkich wpływów, swój charakterystyczny sposób kształtowania dźwięku i budowania frazy.

Przez prawie ćwierć wieku był szefem muzycznym krakowskiego Jazz Clubu „U Muniaka”, laureatem Złotego Helikonu i Złotego Fryderyka, pośmiertnie odznaczonym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Człowiekiem wielkiego serca, artystycznej szczerości, dobroci i humoru.

Sławek Pezda – ur. 29. 10. 1988 r. w Kolbuszowej, rozpoczął naukę gry na saksofonie altowym w wieku 10 lat od literatury muzyki klasycznej, jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Mielcu, uczęszczał do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Tarnowie, gdzie zafascynował się jazzem, a w dalszych latach rozwijał swoje zainteresowanie tym gatunkiem podczas studiów na Akademii Muzycznej w Krakowie w katedrze jazzu i muzyki współczesnej.

Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów o różnorodnej stylistyce muzycznej takich jak Jazz Juniors, Tarnów Jazz Contest, Krokus Jazz Festival, Klucz do Kariery, Novum Jazz Festival, Baszta Jazz Festival, Art Of Improvisation, zarówno jako solista, jak i członek zespołów.  Nagrał wiele albumów studyjnych oraz koncertowych.

Obecnie współtworzy takie zespoły jak Mike Parker’s Trio Theory i Mike Parker’s Meta z którymi zagrał kilkaset koncertów w Europie oraz autorski projekt- The Flash! gdzie łączy ze sobą takie gatunki muzyczne jak rock, jazz, drum’n’bass i wiele innych.

Szczegóły

Data:
14 maja
Czas:
21:30
Koszt:
35PLN - 40PLN