25. URODZINY HARRIS PIANO JAZZ BAR 24-28.11.2022

Harris Piano Jazz Bar obchodzi w tym roku 25-lecie. Z okazji jubileuszu organizujemy w dniach 24-28 listopada urodzinowy festiwal, na którym wystąpią m.in. Adam Bałdych, Piotr Schmidt i zespół Błoto.

24.11: ESKAUBEI & TOMEK NOWAK QUARTET
25.11: ADAM BAŁDYCH QUARTET
26.11: PIOTR SCHMIDT QUARTET
27.11: LUNCH JAZZOWY + OLD METROPOLITAN BAND
27.11: BŁOTO
28.11 URODZINOWE JAM SESSION

***

Bilety/rezerwacja miejsc:

rezerwujestolik@gmail.com/
tel: 12 421 57 41
* liczba miejsc ograniczona

Bilety dostępne w klubie i w aplikacji going.

***

ESKAUBEI & TOMEK NOWAK QUARTET

Za otwarcie festiwalu odpowiadają Eskaubei & Tomek Nowak Quartet, czyli jedyny jazz-rapowy zespół w Polsce, jak sami określają siebie muzycy.
Grupa wielokrotnie gościła już na scenie Harrisa, za każdym razem pozostawiając po sobie doskonałe wrażenie.

https://pl-pl.facebook.com/nowakskub/

***

ADAM BAŁDYCH QUARTET

W piątek, 25. listopada mamy przyjemność zaprosić na koncert Adam Bałdych Quartet. Lider to jeden z najważniejszych skrzypków jazzowych na świecie, od lat wydający płyty w prestiżowej wytwórni ACT. Liderowi towarzyszyć będą Łukasz Ojdana (piano), Michał Barański (kontrabas) i Dawid Fortuna (perkusja). Kwartet rozwija koncepcję muzyki swojego lidera – balansując pomiędzy gatunkami, koncentruje uwagę w szczególności na pograniczach muzyki jazzowej i poważnej.

https://www.adambaldych.com

***

PIOTR SCHMIDT QUARTET

W sobotni wieczór wystąpi kwartet czołowego polskiego trębacza – Piotr Schmidta z materiałem ze znakomitej płyty „Komeda Unknown 1967”, na której znalazły się nieznane wcześniej utwory Krzysztofa Komedy. Piotr Schmidt podjął się opracowania odnalezionych po kilkudziesięciu latach rękopisów giganta polskiego jazzu i zaaranżowania muzyki.

http://schmidtjazz.com/

***

LUNCH JAZZOWY + OLD METROPOLITAN BAND

W niedzielę, o godz. 13:00 zapraszamy na lunch jazzowy, czyli muzyczno-kulinarne spotkanie przyjaciół klubu. O oprawę muzyczną zadba kultowy przedstawiciel jazzu tradycyjnego, krakowski Old Metropolitan Band.

https://oldmetropolitanband.com/

***

BŁOTO

Błoto to prawdziwa sensacja ostatnich lat na krajowej scenie jazzowej. Powstały niejako z przypadku kwartet opiera się na członkach znakomitego, wrocławskiego zespołu EABS.
Muzyka Błota jest mocno osadzona na brutalnych hip-hopowych fundamentach, odwołujących się bardzo luźno do brzmienia lat 90-tych. Jest to muzyka brudna i bezkompromisowa, której siła leży w bębnach i basie. W pewnym sensie również radykalna. Oddaje klimat czasów w których powstawała

https://www.facebook.com/blotoquartet/

***

URODZINOWE JAM SESSION

Finałem harrisowego jubileuszu będzie jam session, które poprowadzą muzycy od lat związani z klubem.

***

HARRIS PIANO JAZZ BAR

Harris Piano Jazz Bar należy do najważniejszych miejsc na jazzowej mapie Polski, a w 2016 r. brytyjski „The Guardian” zaliczył klub do grona 10 najlepszych klubów jazzowych w Europie. Koncerty, nie tylko jazzowe, odbywają się w Harrisie każdego wieczoru, a na klubowej scenie na przestrzeni lat wystąpili m.in. Art Farmer, Gary Bartz, Idris Muhammad, Fred Wesley (USA), legendy polskiego jazzu jak choćby Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak i Michał Urbaniak, a także Adam Bałdych, Piotr Orzechowski czy Sławek Jaskułke, by wymienić kilku spośród czołowych muzyków młodszego pokolenia. Klub regularnie współpracuje z krakowskimi festiwalami jazzowymi (Letni Festiwal Jazzowy, Jazz Juniors, Krakowskie Zaduszki Jazzowe).